Termy Pałacowe Nałęczowianka

Miasto
Kontakt ul.Paderewskiego 1a
24-140 Nałęczów
tel. 81/501-60-27

Opis

Termy Pałacowe Nałęczowianka - elegancki ośrodek oferujący usługi hotelowe, zabiegi SPA, gabinety kosmetyczne Clarins, konferencyjne oraz gastronomiczne.

Jesteś właścicielem tego obiektu? Skontaktuj się z nami : biuro@visiton.pl .

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Nałęczów, Lubelskie
ul.Paderewskiego 1a, 24-140 Nałęczów

Noclegi Nałęczów

Piękne uzdrowiskowe miasto w województwie lubelskim – Nałęczów, znajduje się w atrakcyjnym trójkącie turystycznym: Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów. Początki tej miejscowości sięgają VIII wieku, kiedy to powstał tutaj gród nazwany wówczas Bochotnicą. Kiedy to w XVIII wieku Stanisław Małachowski nabył posiadłość nazwał ją Nałęczowem od swego herbu. Uzdrowisko (i jego noclegi) Nałęczów powstało w 1878 roku i ma ono profil ściśle kardiologiczny.

Mimo burzliwej historii miasta, przetrwało tutaj kilka cennych zabytków. Pałac Małachowskich w stylu barokowym z końca XVIII wieku, otoczony wspaniałym parkiem, który po zniszczeniach wojennych został starannie odrestaurowany. Dziś znajduje się w nim Muzeum Henryka Sienkiewicza. Tuż obok pałacu stoi gmach zwany „oficyną pałacową”. Kolejnym zabytkiem miasta jest kościół barokowy z początku XVII wieku. Przy ulicy lipowej rośnie wiele drzew, których wiek określa się na ponad 100 lat. W pobliskich lasach można pooddychać świeżym powietrzem.

Nałęczów dysponuje dużą ofertą miejsc noclegowych w zakładach uzdrowiskowych, kwaterach prywatnych oraz w pensjonatach. Dodatkowo turyści mogą wybrać również zakwaterowanie w gospodarstwach agroturystycznych w Nałęczowie i jego najbliższych okolicach, dlatego noclegi Nałęczów to bardzo duży wybór miejsc.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu