Park Miniatur Dolnego Śląska

Miasto
Kontakt ul. Zamkowa 9
58-530 Kowary

tel.: 75 752 22 42
kom.: 661 699 699

Opis

Park Miniatur Dolnego Śląska znajdujący się w Kowarach powstał w 2003 roku.

Znajduje się na terenie nie działającej już dziś fabryki dywanów. Park Miniatur za swój cel obrał sobie prezentację najważniejszych i najpiękniejszych zabytków znajdujących się na Dolnym Śląsku, a także służenie Państwu jako centrum informacyjne euroregionu.

W parku znajdują się perfekcyjnie wykonane modele zamków, klasztorów, pałaców oraz ratuszy z tego regionu. Wszystkie modele wykonano w skali 1:25. W parku znajduje się także największa w Polsce miniatura gór, Karkonoszy wraz ze Śnieżką, a także z wiernie odtworzonymi szklakami i schroniskami.

Do wykonania miniatur użyto najnowszych technik modelarskich z użyciem materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Znajdujące się w parku miniatury uatrakcyjnia zieleń, naturalne otoczenie, a także filigranowe odtworzenie szczegółów.

Na zwiedzających czekają animatorzy, którzy zapoznają Was z fascynującą historią Dolnego Śląska oraz zabytków, obok których będziecie przechodzić. Odwiedzając Park Miniatur Dolnego Śląska zobaczycie m.in.: Dworek Wdowy, Pałac Wojanów, Pałac Miłków, Pałac Bobrów, Kościół Wang, Zamek Książ, Zamek Chojnik, Zamek Czocha, Ratusz z Kowar, Ratusz Wrocławski, a także wiele innych ciekawych zabytków tego regionu w wersji miniaturowej.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kowary, Dolnośląskie
ul. Zamkowa 9 , 58-530 Kowary
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu