obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Park Linowy Tarzan

Góry
Kontakt tel.: +48 71 346 15 34
e-mail: it@dzielnica4wyznan.info.pl
ul. Gimnazjalna 2
58-540 Karpacz

Opis

Całoroczny park linowy funkcjonuje od początku 2009 roku i obecnie na jego terenie mieści się razem 50 atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Park Linowy TARZAN znajduje się w Karpaczu, niedaleko Białego Jaru.

Park składa się z systemu połączonych linami platform, a także drewnianych elementów, które zostały uatrakcyjnione siatkami, mostkami oraz drabinkami. Do dyspozycji odwiedzających Park Linowy TARZAN pozostaje wykwalifikowana oraz doświadczona obsługa, która zadba o bezpieczeństwo, a także komfort w czasie pobytu. Każda z osób odwiedzająca park przed wejściem zostaje przeszkolona z zasad asekuracji oraz wyposażona w odpowiedni sprzęt.

Na odwiedzających czekają 3 trasy:

  • Trasa Baby Tarzan – przeznaczona dla dzieci do 1,30 m wzrostu. Składa się z mostu wiszącego, wahadła, tropów zwierząt, surfera, tyrolki, ruchomych platform, belki, tunelu, kredki.
  • Trasa łatwa – Spacer Tarzana – trasa ta składa się ze śladów stóp, kładki prostej, siatki U, palisady wiszącej, korali, wagi wielokrotnej, U wielokrotnego, trapezu prostego, tyrolki, huśtawki, pajęczynki, a także belki V.
  • Trasa trudna – Skok Tarzana – trasa składa się ze śladów stóp, kładki prostej, siatki pionowej, kołeczków, mostku dwulinowego, belki V, tramwaju, trapezów prostych, koali, skoku Tarzana, U wielokrotnego, huśtawki, mostu trzylinowego, surfera, strzemion, trapezów równoległych oraz tyrolki.

Dodatkowo przed wejściem na Park, każdy odwiedzający zapoznaje się z trasami na trasie treningowej, na której czeka: skok indiański, kładka prosta, most dwulinowy oraz tyrolka. Na każdej trasie istnieje możliwość ominięcia kilku najtrudniejszych do pokonania przeszkód.

Park Linowy TARZAN daje możliwość organizacji zajęć zielonej szkoły, zajęć wychowania fizycznego, urodzin, imienin, ogniska połączonego z grillem i pieczeniem kiełbasek, Dnia Dziecka, Pierwszego Dnia Wiosny, itp.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Karpacz, Dolnośląskie
Gimnazjalna 2, 58-540 Karpacz

Noclegi Karpacz

Atrakcyjna górska miejscowość turystyczno-wypoczynkowa położona w województwie dolnośląskim Karpacz, znajduje się w Karkonoszach u podnóża Śnieżki. Miasto to jest niezwykle popularnym miejscem do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. W Karpaczu istnieje dużo szlaków turystycznych, w tym także trasa na słynną Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy.

Jednym z najsłynniejszych zabytków Karpacza jest Świątynia Wang – to niecodzienny obiekt, który powstał w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Kiedy król Pruski Fryderyk IV w XIX wieku zakupił go od Wikingów, chciał postawić ją w Berlinie. Jednak kiedy zrezygnował z tego pomysłu, po staraniach Fryderki von Reden przeniesiono go w Karkonosze. Budowla ta została rozebrana na części i statkiem dostarczona do Szczecina, a potem do Berlina, gdzie następnie łodziami Odrą, a dalej konnymi wozami dotarła do Karpacza.

Będąc w Karpaczu warto także zajrzeć do Muzeum Zabawek. W Karpaczu znajduje się również Park Bajek oraz Miasteczko Western City. Przy głównej ulicy Konstytucji 3 Maja znajduje się Skwer Zdobywców, na którym odlane są w brązie odciski butów i raków słynnych polskich himalaistów, m.in.: Wandy Rutkiewicz, Macieja Berbeki czy też Jerzego Kukuczki.

Miejscowość ta to idealny ośrodek sportów zimowych. Co roku przyjeżdżają tutaj tłumy adeptów narciarstwa. W Karpaczu znajduje się kilkanaście oświetlonych stoków narciarskich o umiarkowanym stopniu trudności. Są tutaj także lodowiska, rynna snowboardowa czy też Alpejski tor bobslejowy „Alpine-Coaster”. Można tutaj zjechać na pontonach.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu