Schronisko PTTK STRZECHA AKADEMICKA

Góry
Kontakt ul. Na Śnieżkę 18
58-540 Karpacz

tel./fax.: 75 753 52 75
kom.: 695 590 826

Opis

Schronisko PTTK STRZECHA AKADEMICKA znajduje się na prastarym szlaku wiodącym na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę.

STRZECHA AKADEMICKA to drugie co do wielkości schronisko w polskich Karkonoszach, położone pośrodku Złotówki, szerokiego, bezleśnego grzbietu oddzielającego Kocioł Małego Stawu od Białego Jaru.

Nasze schronisko oferuje 140 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2-, 3-, 4- i wieloosobowych. Wszystkie nasze pokoje posiadają umywalkę z ciepłą i zimną wodą. Trzy nasze pokoje posiadają własną łazienkę z prysznicem i WC.

Dodatkowo nasze schronisko do Państwa dyspozycji oddaje dwie sale konsumpcyjne na 200 osób oraz dobrze zaopatrzony bufet. Schronisko PTKK STRZECHA AKADEMICKA słynie z bardzo dobrej kuchni domowej. W szczególności polecamy Państwu:
- pierogi ruskie, 
- pierogi z soczewicą,
- naleśniki z musem jabłkowym,
- zupę gulaszową,
- żurek z jajkiem,
- pstrąga z patelni. 
W okresie letnim zapraszamy Państwa na specjały z grilla. 

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Karpacz, Dolnośląskie
ul. Na Śnieżkę 18 , 58-540 Karpacz

Noclegi Karpacz

Atrakcyjna górska miejscowość turystyczno-wypoczynkowa położona w województwie dolnośląskim Karpacz, znajduje się w Karkonoszach u podnóża Śnieżki. Miasto to jest niezwykle popularnym miejscem do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. W Karpaczu istnieje dużo szlaków turystycznych, w tym także trasa na słynną Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy.

Jednym z najsłynniejszych zabytków Karpacza jest Świątynia Wang – to niecodzienny obiekt, który powstał w Norwegii na przełomie XII i XIII wieku. Kiedy król Pruski Fryderyk IV w XIX wieku zakupił go od Wikingów, chciał postawić ją w Berlinie. Jednak kiedy zrezygnował z tego pomysłu, po staraniach Fryderki von Reden przeniesiono go w Karkonosze. Budowla ta została rozebrana na części i statkiem dostarczona do Szczecina, a potem do Berlina, gdzie następnie łodziami Odrą, a dalej konnymi wozami dotarła do Karpacza.

Będąc w Karpaczu warto także zajrzeć do Muzeum Zabawek. W Karpaczu znajduje się również Park Bajek oraz Miasteczko Western City. Przy głównej ulicy Konstytucji 3 Maja znajduje się Skwer Zdobywców, na którym odlane są w brązie odciski butów i raków słynnych polskich himalaistów, m.in.: Wandy Rutkiewicz, Macieja Berbeki czy też Jerzego Kukuczki.

Miejscowość ta to idealny ośrodek sportów zimowych. Co roku przyjeżdżają tutaj tłumy adeptów narciarstwa. W Karpaczu znajduje się kilkanaście oświetlonych stoków narciarskich o umiarkowanym stopniu trudności. Są tutaj także lodowiska, rynna snowboardowa czy też Alpejski tor bobslejowy „Alpine-Coaster”. Można tutaj zjechać na pontonach.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu