Twierdza Srebrna Góra

Miasto
Kontakt ul. Kręta 4
57-215 Srebrna Góra

tel.: 74 818 00 99
e-mail:biuro@forty.pl

Opis

Twierdza Srebrna Góra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska.

W chwili powstania (1765-1777) należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji na świecie. Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektów fortyfikacji epoki nowożytnej. Zapraszamy do zwiedzania, organizujemy także gry terenowe dla dzieci oraz imprezy integracyjne. .

Godziny otwarcia:

Twierdza Srebrna Góra czynna jest przez cały rok od godziny 10:00 do godziny 18:00.

Od 1 lipca do 31 sierpnia w każdą sobotę i niedzielę Twierdza otwarta jest o godzinę dłużej, czyli od godziny 10:00 do godziny 19:00.

Codziennie odbywa się zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem ubranym w mundur żołnierza historycznego regimentu z epoki napoleońskiej. Czas trasy z przewodnikiem ok. 60 minut.

Ostatnie zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się pomiędzy godziną 16:00 a godziną 17:00, natomiast w weekendy wakacyjne pomiędzy godz. 17:00 a godz. 18:00.

Ceny biletów:

  • Normalny: 17 zł
  • Ulgowy: 14 zł (dzieci, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści)
  • Rodzinny (2+2): 51 zł
  • Dzieci do lat 4: bezpłatnie
  • Po okazaniu Karty Dużej Rodziny: bilet normalny – 12 zł, bilet ulgowy – 10 zł

Grupy zorganizowane: zwiedzanie z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji.

Twierdza jest nieczynna w Niedzielę Wielkanocną, 1 listopada oraz 24-25 grudnia. 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Srebrna Góra , Dolnośląskie
Kręta 4, 57-215 Srebrna Góra

Noclegi na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku w kwestii turystyki prym wiedzie Wrocław ze swoim cudownym rynkiem, zoo i afrykarium oraz licznymi zabytkami.

Jednak zdecydowanie goni go Kudowa Zdrój oferując Błędne Skały, Park Zdrojowy czy Szczeliniec Wielki. Szklarska Poręba i Polanica Zdrój też kuszą ciekawymi widokami. Biorąc to wszystko razem okazuje się, że Dolny Śląsk jest dobrym miejscem na urlop czy weekendowy wypad z rodziną i przyjaciółmi.

Warto zaplanować trasę szlakiem atrakcji, która zakończy się regenerującym noclegiem. Dzięki visiton.pl wybór miejsca noclegowego na Dolnym Śląsku będzie prosty i dostosowany do preferencji oraz budżetu. Wrocławska starówka oferuje noclegi blisko niemal zawsze otwartych klubów i głównych atrakcji miasta, a liczne hotele i pensjonaty, między innymi, w Kudowie Zdrój są doskonałą bazą wypadową na górskie wędrówki. Sprawimy, że wybór noclegów na Dolnym Śląsku będzie naprawdę prostą sprawą.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu