Coraz rzadziej sieci hotelowe, coraz częściej chatki na skraju lasu, czy apartamenty w zabytkowych kamienicach. Chcemy przeżywać podróże niespiesznie, eksplorując przy tym mniej popularne destynacje. Trendy podróżnicze w Polsce przechodzą ostatnio znaczną transformację. Już nie tak ważne jest dokąd, a ważniejsze - jak tam jest. Na co będą zwracać uwagę turyści w nadchodzącym sezonie?

 

Lokalizacja - już nie tak istotna 

Wieś z daleka od jakichkolwiek turystycznych atrakcji, mało popularne pasma górskie czy rejony, do których nigdy nie ustawiały się kolejki turystów? Tak! Nadszedł czas w którym przed podróżą częściej zadajemy sobie pytanie “jak?” niż “gdzie?”. Miejsca wybieramy kierując się klimatem i aktualnymi potrzebami. Pandemia z pewnością przyczyniła się do tej zmiany, gdyż coraz rzadziej chcemy odwiedzać popularne, turystyczne miejscowości. Tłum ludzi nas odstrasza, wolimy zatem mniej uczęszczane lokalizacje w których znajdziemy spokój i wytchnienie. Warto również wspomnieć, że goście coraz rzadziej wybierają kontakt telefoniczny. Preferują mobilny kalendarz rezerwacji, dzięki czemu mają pewność, że ich dokonali rezerwacji dokładnie takiej, jak tego chcieli. 

 

Nie gwiazdki, a klimat 

Olbrzymie hotele w najbardziej turystycznych miejscowościach z pewnością mają swoich wiernych zwolenników. Zazwyczaj jednak,  w takich miejscach na próżno szukać charakteru. Dziesiątki takich samych pokoi i atmosfera masowej turystyki. Niektórzy wciąż są fanami udogodnień jakie dają hotele, jednak coraz więcej z nas pragnie odkrywać wyjątkowe miejsca, zagłębiając się w ch klimat. Miejsca, za którymi stoi historia - czy to domu czy jego właścicieli. Historia, którą opowiada każdy detal w domu, poprzez starannie dobrany wystrój, dodatki i udogodnienia. Niektóre tego typu lokalizacje, z powodzeniem mogą oddać największe zalety dużych hoteli. Góralska chata z własną strefą SPA, czy domek nad jeziorem w którym właściciele gotują posiłki niczym z najlepszych restauracji? Takie miejsca istnieją i przekonują do siebie coraz więcej podróżujących. 

 

Można inaczej 

Rok 2022, to zdecydowanie czas klimatycznych miejsc. To też czas nietypowych noclegów. Noc w domku na wodzie, a może w koronach drzew? Niecodzienne formy architektoniczne, noc w zabytkowym autobusie, a może kemping w stylu glamour? Te wszystkie niecodzienne noclegi zdobywają coraz więcej zwolenników. Tutaj również nie ważna jest lokalizacja, ważne są doświadczenia. 

 

Turystyka doświadczeń 

Codzienna monotonia, szczególnie dla osób pracujących z domu, stworzyła potrzebę doświadczania nowych, lub niecodziennych rzeczy. Mówiąc o doświadczeniach, nie mamy na myśli lokalnych atrakcji turystycznych, a unikalne doświadczenia z obiektu noclegowego. Gorąca balia pod gwieździstym niebem, prysznic plenerowy, świeży chleb i lokalne produkty znajdowane codziennie rano przed drzwiami. A może pokażesz gościom najlepsze leśne ścieżki do zbierania grzybów, lub punkt, z którego najpiękniej wygląda zachód słońca? Każde miejsce, niezależnie od lokalizacji, może zaproponować swoim gościom unikalne doświadczenia - to one zapadną im w pamięć na znacznie dłużej, niż sam pobyt.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu