W naszym kraju nie brakuje pięknych i ciekawych miejsc. Kiedy planujemy wakacje można wziąć pod uwagę nasze rodzime okolice, których urok dostrzegł też nie jeden obcokrajowiec. Gdzie warto pojechać na wakacje w Polsce i jakie miejsca są ostatnio w modzie?

 

KASZUBY

Kaszuby to region znajdujący się w północnej części kraju na Pomorzu. Mieszkańcy Kaszub słyną z odmiennej kultury i mówią własnym językiem. Obszar ten charakteryzuje się przede wszystkim piękną przyrodą, a znakiem rozpoznawczym są tutaj liczne malownicze jeziora. Dla turystów organizuje się wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, a także rejsy statkami. Do najbardziej popularnych miejsc należy zespół jezior rynnowych zwany Kółkiem Jezior Raduńskich. Dla osób, które chcą trochę odpocząć z dala od zgiełku i marzą o spokoju oraz ciszy poleca się Jezioro Wielkie, Okuniewsko i Borowo.

 

BIESZCZADY

Kolejny dobry pomysł na wakacje w Polsce to Bieszczady. Góry na południowo-wschodnim krańcu naszego państwa nie należą do tak chętnie odwiedzanych przez turystów jak np. Tatry, ale właśnie to jest atutem tego miejsca. Jest tutaj wiele wyjątkowych szlaków dla pieszych oraz tras rowerowych z przepięknymi widokami. Odnajdą się tutaj również miłośnicy dzikiej przyrody i dobrych lokalnych produktów. W Bieszczadach życie upływa bez pośpiechu.

janusz maniak g6t0m1imhna unsplash 

 

ŚWINOUJŚCIE

Świnoujście jest miastem uzdrowiskowo-wypoczynkowym w północno-zachodniej części Polski. Wielu Polaków uważa, że jest to również jedno z najpiękniejszych nadmorskich miast w kraju. Plaża jest idealna do spacerów i błogiego leniuchowania. Woda i piasek spełniają najwyższe standardy, jeśli chodzi o czystość dlatego jest to bardzo dobre miejsce na wyjazd z dziećmi. Nie można też narzekać na brak atrakcji w samym mieście, gdzie jest pełno ciekawych miejsc dla maluchów i młodzieży. Odnajdą się tutaj również miłośnicy historii i militariów. Dodatkową atrakcją dla turystów będzie przeprawa przez cieśnie Świna, która dzieli miasto na dwie części.

 

POJEZIERZE ŁĘCZYŃSKO-WŁODAWSKIE

Inne ciekawe miejsca na wakacje w Polsce znajdują się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim niedaleko Lublina. Główną atrakcją regionu są oczywiście jeziora, które przyciągają swoim malowniczym położeniem. Turystów zachęca również czysta woda, plaże i pobliskie lasy. Nad jeziorami powstało wiele ośrodków wypoczynkowych, a pobyt w tutejszych miejscowościach nie należy do tak drogich jak w innych częściach Polski. Do najsłynniejszych jezior na pojezierzu należą: Piaseczno, Białe, Krasne oraz Łukcze. Dodatkową atrakcję stanowi pobliski Poleski Park Narodowy, który chroni rzadkie gatunki charakterystyczne dla terenów bagiennych i podmokłych.

 

KARPACZ

Gdzie na wakacje w Polsce powinni pojechać pasjonaci gór? Karpacz to miejscowość znajdująca się w Karkonoszach w województwie dolnośląskim. Odnajdą się tutaj nie tylko wielbiciele wycieczek pieszych, ale też miłośnicy narciarstwa, wspinaczek górskich, a nawet sportów ekstremalnych. Samo miasto posiada też dobrą infrastrukturę i wiele atrakcji. Warto zwiedzić miejscowe Muzeum Sportu i Turystyki, Multimedialne Muzeum Karkonoszy, Muzeum Zabawek oraz Historyczny Park Miniatur. Ciekawym zabytkiem jest również Świątynia Wang – mały kościół ewangelicki, który został przeniesiony aż z Norwegii, a każdy pasjonata wspinaczek górskich powinien zwiedzić Skwer Śladów Zdobywców. Jest to miejsce, w którym uhonorowani zostali polscy zdobywcy najwyższych szczytów na świecie.

Jeżeli nadal nie wiesz gdzie warto wyjechać na wakacje w Polsce, odwiedź blog podróżniczy EmilPodrozuje.pl, gdzie znajdziesz więcej propozycji podróży.

 marcin szmigiel oc3g2fdysws unsplash

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu