Karpacz to urokliwe miasto położone w Sudetach Zachodnich. Z powodu swojej lokalizacji jest bardzo atrakcyjny turystycznie, dlatego stał się popularnym górskim kurortem, który co roku odwiedzają tysiące turystów. Położony w województwie dolnośląskim, w dolinie rzeki Łomnicy. Piękne krajobrazy, zabytki historyczne i wiele miejsc dla miłośników sportu sprawiają, że czas spędzony w Karpaczu będzie niezapomniany.

 

Karpacz cały rok

Karpacz jest miejscem, w którym można wspaniale spędzić czas o każdej porze roku. Jesienią i wiosną można przyjechać, aby zachwycić się pięknem przyrody i podziwiać wspaniałe krajobrazy. Latem można odbywać wędrówki po górskich szlakach, przejechać się torem bobslejowym czy zwiedzić liczne muzea. Zima to czas dla fanów aktywnego wypoczynku. Liczne stoki narciarskie, tory saneczkowe czy lodowisko to okazja do doskonałej zabawy na świeżym powietrzu. Ponadto w Karpaczu znajduje się centrum skiturowe, w którym można kupić i wypożyczyć sprzęt, zapisać się na kurs lub zawody w tej dyscyplinie. Szlak narciarski dla osób pasjonujących się narciarstwem biegowym jest w Karpaczu bardzo urozmaicony, biegnie on zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie Karkonoszy. Wypożyczalnia skuterów śnieżnych, szkoła narciarska telemarku czy wędrówki na rakietach śnieżnych, każdy znajdzie aktywność dla siebie.

 

Naturalnie, że Karpacz

Karpacz to idealne miejsce dla osób lubiących długie spacery i odkrywanie ciekawych, magicznych zakątków przyrody. Rzeka Łomnica, przepływająca przez Karpacz, jest piękna, a jednocześnie rwąca i niebezpieczna. Aby zapobiec ewentualnym szkodom wyrządzonym przez żywioł wody, wybudowano zaporę. Oprócz pełnienia swojej praktycznej funkcji, zapora jest obecnie jedną z atrakcji turystycznych regionu. Tworzy ona jeziorko kaskadowe, do którego nadmiar wód spada właśnie kaskadami. Drugim ciekawym miejscem do zobaczenia podczas pobytu w Karpaczu jest dziki wodospad, czyli kolejny projekt architektoniczny, którego celem jest ochrona okolicy przed niszczycielską mocą wody. Znajduje się on w pobliżu dolnej stacji kolei linowej, wiodącej na Kopę.

Śnieżka, czyli najwyższy szczyt Sudetów i Karkonoszy to obowiązkowy punkt turystyczny podczas pobytu w Karpaczu. Wejście na Śnieżkę to wysiłek, który odpłaci się pięknymi widokami w trakcie wspinaczki i zapierającą dech w piersiach panoramą po dotarciu na szczyt. Na szczycie znajduje się Obserwatorium Meteorologiczne, które z powodu swojego nietypowego wyglądu nazywane jest ,,latającymi talerzami”.

Krucze Skały to dobry kierunek zarówno dla osób lubiących wspinaczkę, jak i dla tych, którzy lubią odkrywać nowe, interesujące miejsca. Krucze Skały tworzą wysokie wychodnie skalne, osiągające nawet 25 m wysokości. Atrakcją o podobnym charakterze jest Karpatka. To miejsce w centrum miasta, w którym również można podziwiać bloki skalne i przejść się szlakiem turystycznym.

 

Zwiedzaj i dobrze się baw

Świątynia Wang to zabytek o ciekawej historii. Podarowany Karpaczowi przez króla Fryderyka Wilhelma IV, został przywieziony z Berlina. Wyróżnia się on wspaniała skandynawską architekturą sakralną.

Ciekawym miejscem jest również skocznia narciarska Orlinek, pełniąca kiedyś swoją rolę, a obecnie będąca punktem widokowym.

Jeśli pogoda podczas wypoczynku nie dopisuje, w Karpaczu i tak znajdą się miejsca, które dostarczą doskonałej rozrywki. Wśród nich znajdują się m.in. historyczny park miniatur, park bajek, świat kolejek czy galeria szkła.

 

Wybierz coś dla siebie

Karpacz to idealne miejsce na wycieczkę, wyjazd zorganizowany czy rodzinne wczasy. Bogata oferta turystyczna sprawia, że przed wyjazdem dobrze jest zaplanować i zastanowić się nad tym, co chce się zwiedzić. Przewodniki turystyczne czy informacje w Internecie powinny ułatwić to zadanie. Strona https://nawakacje.eu/polska/ to portal, w którym można znaleźć informacje na temat miejsc wartych zobaczenia, przeczytać ciekawostki dotyczące atrakcji turystycznych czy zapoznać się z miejscowym menu.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu