Sanatorium nad Morzem Bałtyckim to dla Polaków jeden z pierwszych wyborów placówki sanatoryjnej w kraju. Ośrodków leczniczo – rehabilitacyjnych nad polskim morzem są dziesiątki. Główne ich skupiska to okolice takich miejscowości jak Kołobrzeg, Świnoujście, Ustronie Morskie, Ustka,  Sopot, Dąbki, Mielno czy Łeba. Pojedyncze ośrodki znajdują się tez w innych miejscowościach.

 

Sanatoria nad morzem

Liderem pod kątem liczby sanatoriów i ośrodków leczniczych jest położony w województwie zachodniopomorskim Kołobrzeg. To liczące niecałe 47 tysięcy stałych mieszkańców miasto będące stolicą powiatu kołobrzeskiego posiada status uzdrowiska, a na terenie miasta znajdują się około 20 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Kołobrzeg jest bardzo jasnym punktem na mapie sanatoriów nad polskim morzem.

 

Sanatoria w górach

Oprócz pasa nadmorskiego. Liczne sanatoria w Polsce mamy oczywiście w górach. Większe skupiska uzdrowisk znajdziemy zarówno w Sudetach jak i w Karpatach.  W województwie dolnośląskim sanatoria znajdziemy w takich miejscowościach jak: Świeradów-Zdrój, Szklarska Poręba, Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Polanica-Zdrój czy legendarny Lądek-Zdrój. Pod względem liczby uzdrowisk Sudetom, nie ustępują Karpaty. W tym paśmie górskim mamy takie ośrodki uzdrowiskowe jak: Ustroń, Szczyrk, Krynica -Zdrój,, Rymanów czy Szczawnica.

Jednak nie tylko wysokie góry i morze, swoja uzdrowiska mają tez inne obszary naszego kraju. W województwie świętokrzyskim, dużym ośrodkiem  uzdrowiskowym jest Busko-Zdój. Nie możemy tutaj tez zapomnieć o jednym z najsłynniejszych polskich uzdrowisk, sanatoryjnej stolicy Polski niemalże, czyli wszystkim dobrze znanym Ciechocinku. To liczące około 10 000 stałych mieszkańców jest znanym kurortem wypoczynkowym.

 

Sanatorium nad morzem

Sanatoria nam morzem mają jednak pewną niezaprzeczalną przewagę nad resztą Polski, a mianowicie: wspaniałe, polskie, Morze Bałtyckie. Poza licznymi zabiegami leczniczymi, czy uzdrawiającą mocą miejscowych wód, zawsze możemy pielęgnować nasze zdrowie słuchając szumu fal, spacerując po plaży czy nawet zażywając kąpieli morskich. Jednym z sanatoriów, tak atrakcyjnie położonych nad morzem jest, jest Sanatorium Lech w Kołobrzegu. Położone przy parku zdrojowym, w niedużej odległości od plaży i samego Bałtyku. 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu