Historia XX-wiecznej Europy pełna jest trudnych wydarzeń, o których wielu ludzi wolałoby zapomnieć. Pamiętając jednak słowa George'a Santayana "Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie" staramy się dbać o miejsca pokazujące dawne wydarzenia, aby uchronić je przed zapomnieniem. Jedną z wyjątkowych lokalizacji, o której istnieniu wie prawie każdy Polak, a także wielu Europejczyków i obywateli innych państw na świecie jest znajdujący się stosunkowo niedaleko od Krakowa obóz pracy Auschwitz Birkenau (Auschwitz Birkenau Krakow)

 

Czego można się spodziewać podczas wizyty w Auschwitz?

Wybierając się doAuschwitz Birkenau w Oświęcimiuwarto przygotować się na dzień pełen emocji, zadumy i melancholii, które pozwolą zrozumieć jak straszne wydarzenia miały tam miejsce. Aby jak najlepiej wykorzystać spędzony w na terenie dawnego obozu koncentracyjnego czas warto skorzystać z usług profesjonalnego przewodnika, który poprowadzi wycieczkę (Auschwitz-Birkenau Tour).

Podczas zwiedzania zobaczysz cieszący się złą sławą napis "Arbeit Macht Frei" oraz poznasz historię jego powstania. Dowiesz się również, kto go stworzył oraz zaznajomisz się z tajemnicą odwróconej litery B. Korzystając z obecności przewodnika posiadającego duże zasoby wiedzy możesz zadawać mu pytania i zaspokoić swoją ciekawość dotyczącą obozu i tego, jak wyglądało przebywanie w nim.

Oprócz tego będziesz mieć okazję przyjrzeć się budynkom administracyjnym, w których planowano rzeczy, o których dzisiaj trudno jest nawet pomyśleć. Będzie to również niepowtarzalna szansa na wysłuchanie historii dotyczących działań Nazistowskich urzędników i żołnierzy oraz zbliżenie się do przeszłości.

Tym, co najbardziej działa na wyobraźnię zwiedzających są jednak zazwyczaj komory gazowe oraz muzeum. Te pierwsze, w wyjątkowo smutny sposób, przypominają o przeprowadzonym przez Nazistów okropnym ludobójstwie, a wizyta w nich wzbudza w wielu osobach emocje, na które nie byli przygotowani.Muzeumnatomiast pełne jest rzeczy, które należały do więźniów oraz wystaw poświęconych pamięci o nich.

 

Dlaczego warto wybrać wycieczkę z przewodnikiem?

Wejście na teren Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenaujest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną ilość osób, które mogą zwiedzać je w jednym czasie konieczna jest jednak rezerwacja karty wstępu. Pełne doświadczenie obozu możliwe jest jedynie z przewodnikiem.Wycieczki grupoweodgórnie zobowiązane są do zaangażowania go, a w przypadku osób indywidualnym możliwe jest dołączenie do grupy.

Najbardziej podstawowa opcja zwiedzania trwa 2,5 godziny. Aby zwiedzić zarównoAuschwitzjak iBirkenauwarto jednak przeznaczyć na wizytę przynajmniej 3 godziny. Usługi przewodnika wykupić można w różnym wymiarze. Na przykład na 3,5 lub 6 godzin, albo na zwiedzanie dwudniowe w którym każdego dnia poświęca się na nie 4 godziny.

Ceny wizyty zależne są od wielkości grupy oraz długości oglądania. Przykładowo 3,5 godzinne zwiedzanie ogólne dla 10 osób kosztuje 490 złotych. Dla porównania ta sama opcja dla 30 osób to wydatek rzędu 640 złotych. Ceny dla pojedynczych uczestników zwiedzania grupowego nie są więc wyjątkowo wysokie. Wizyta z przewodnikiem z pewnością jest warta swojej ceny ze względu na możliwość dokładnego zrozumienia tego, co się widzi, dzięki opowieści oprowadzającego.

 

Auschwitz Birkenau Krakow

Planując wizytę w Auschwitz Birkenauwarto pamiętać, że jest to miejsce historyczne i należy tam zachować odpowiednią powagę. Zwiedzanie z przewodnikiem jest lepszy wyborem pod względem jakości przeżycia ze względu na jego rozległą wiedzę i profesjonalizm. Jeśli pragniesz odbyć podróż do miejsca historycznie ważnego to Auschwitz Birkenau z pewnością Cię nie zawiedzie.

Źródło:http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu