Góry zachwycają o każdej porze roku i są wręcz idealnym miejscem na wypoczynek. Możliwości relaksu jest wiele, a lokalny mikroklimat wpływa kojąco. Tym razem przeniesiemy się w Pieniny i poznamy czekające w nich możliwości wypoczynku.

Pieniny to niezwykły zakątek Polski tuż przy granicy ze Słowacją. Malownicze góry przetkane potokami, z których najbardziej znanym jest Dunajec, niezwykła rzeźba terenu i krajobrazu, a także wyjątkowa roślinność i fauna - wszystko to sprawia, że Pieniny to drugie najczęściej odwiedzane przez turystów góry w Polsce (ustępują tylko Tatrom). Nic dziwnego - ten zakątek naszego kraju posiada wiele atrakcji. Największą z nich jest spływ tratwami przełomem Dunajca, który jest ewenementem nie tylko na skalę kraju, ale i całej Europy. Ale w Pieninach odnajdziemy przede wszystkim spokój i równowagę. Jak sprawić, by wypoczynek w tym magicznym miejscu przyniósł maksimum regeneracji i relaksu?

 

Moc uzdrowiska

W okolicy znajdują się ośrodki uzdrowiskowe i sanatoria będące miejscami, w których nie tylko się odprężymy, ale również zadbamy o zdrowie. Szczawnica Zdrój to miasteczko, w którym znajdziemy aż osiem źródeł wody mineralnej, inhalatorium i sprzyjający mikroklimat - wszystko to posiada pozytywne działanie na funkcjonowanie naszego organizmu. Czyste powietrze i malownicze okolice zachęcają do spacerów i innych form aktywności fizycznej. Turnus lub choćby pobyt wypoczynkowy w takim miejscu pozwalają na prawdziwą regenerację.

 

pieniny 1858972 1280

 

Regeneracja w Spa

W Szczawnicy i okolicy znajdują się nie tylko obiekty sanatoryjne i uzdrowiskowe, ale również komfortowe hotele ze Spa i centrum odnowy biologicznej. Takie miejsca cieszą się dużą popularnością. Wśród nich szczególnie lubianym typem obiektów jest hotel z basenem - Pieniny posiadają sporo takich miejsc. Turyści cenią je, ponieważ decydując się na nocleg w takim hotelu mają gwarancję rozrywki i atrakcji, niezależnie od pogody, a ponadto basen jest świetnym miejscem na regenerację obolałych mięśni i stawów po długich wędrówkach po Pieninach. Podczas przeglądania ofert warto więc zwrócić uwagę na to, czy dany obiekt posiada strefę Spa tudzież Wellness oraz basen, z którego będą zadowoleni i mali, i duzi. Możliwość wodnego szaleństwa jest bowiem świetną okazją do spędzenia czasu całą rodziną, a dzieci wręcz uwielbiają basenowe wybryki. Hotele z basenem w Pieninach są przyjazne dzieciom i stanowią doskonały wybór na rodzinne wakacje. W niektórych miejscach mile widziane są również czworonogi, nie tylko psy, ale również koty i mniejsze zwierzęta. Spędzenie wyjazdu wakacyjnego z pupilem jest dla wielu turystów jedyną opcją, jaką biorą pod uwagę. Należy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że zgodzi się na to nie każdy hotel - Pieniny są jednak zróżnicowane pod kątem bazy noclegowej, dlatego bez większego problemu powinno udać się znaleźć odpowiedni obiekt.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu