Polskie morze to kierunek który obiera każdego roku bardzo wielu Polaków. W tym roku może być ich jeszcze więcej ze względu na sytuację panującą na świecie. Jeśli Ty również wybierasz się w tym roku nad Bałtyk preferowanym miastem może być Kołobrzeg. Jedno z najbardziej znanych polskich miejsc turystycznych.

 

Latarnia Morska

Tej atrakcji nie da się w Kołobrzegu przegapić. Wysoka na 26 metrów latarnia to jeden z najpopularniejszych punktów na mapie Kołobrzegu. Wyremontowana na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych świeci światłem sięgającym prawie 30 kilometrów w głąb morza. Spacer po jej tarasie widokowym będzie idealną atrakcją dla całej rodziny.

 

Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum Oręża Polskiego to miejsce gdzie wszyscy zwiedzający mogą dowiedzieć się sporo o historii naszego kraju. Na dzieciach szczególne wrażenie sprawi ekspozycja czołgów, samolotów i motocykli. To klasyczne muzeum sprawi, że miło spędzicie czas na nauce historii. Dzięki bogatej ekspozycji możecie spędzić tam cały dzień i ciągle odkrywać nowe eksponaty.

 

Oceanarium

Małe oceanarium w Kołobrzegu to idealne miejsce, aby odrobinę uatrakcyjnić nasz spacer lub zobaczyć coś w przerwie od plażowania. Możecie tutaj zobaczyć ciekawe zwierzęta morskie i wystawę informacyjną na ten temat.

 

Muzeum6D

Tutaj mamy do czynienia z bardzo oryginalnym muzeum. Idealnie miejsce dla dzieci. Nie będą ich tutaj ograniczały barierki i zakazy dotykania eksponatów. Muzeum jest przygotowane w wielowymiarowy sposób, dzieci mogą dotykać eksponatów. W zasadzie znajdują się w samym środku scenografii, która za pomocą wspaniałych historii przenosi ich w świat morskich legend.

 

Miasto Myszy

Kolejna niespotykana atrakcja, którą znajdziecie w Kołobrzegu to Miasto Myszy. Żyje tam ponad 500 myszek różnych gatunków. Dzieci mogą obserwować ich życie i zachowania, jednocześnie ucząc się wielu ciekawych informacji na ich temat. Mogą zobaczyć je dodatkowo w ciekawie przygotowanej scenerii. Domki myszek zostały udekorowane na wzór Paryża, klasycznego miejskiego rynku, podróży kosmicznej czy prawdziwej dżungli. Oglądanie ich w takich miejscach jest dla dzieci prawdziwą atrakcją.

 

Ukryta Kraina

Magiczne miejsce w Kołobrzegu, gdzie dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi czarodzieje i przeżyć niesamowitą przygodę. Ukryta Kraina to interaktywna wystawa w której dzieci zobaczą mówiące postacie, żywe zwierzęta i będą mogły czarować wiele przedmiotów za pomocą prawdziwej, magicznej różdżki.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu