Zwiedzanie Europy to prawdziwe wyzwanie. Na Starym Kontynencie jest bowiem tak wiele miejsc, które trzeba zobaczyć, że wręcz nie wiadomo, od czego zacząć. Wybraliśmy na początek dziesięć prawdziwych perełek, ale wiemy, że jest ich więcej.

 

Dziesięć miejsc w Europie, które warto zobaczyć

Prowansja – pola lawendowe

W sezonie letnim koniecznie warto udać się do Prowansji. To wtedy kwitnie lawenda, a pola lawendowe aż po horyzont olśniewają odcieniami fioletu. Widok jest tak niezwykły, że pola lawendowe stały się wizytówką Prowansji. Właściwie Prowansja to region nie miasto, ale naprawdę zasługuje na otwarcie tego zestawienia.

 

Wenecja – kanały

wenecja kanaly

Tak naprawdę nie tylko kanały warto zobaczyć w Wenecji, całe miasto jest jedną wielką atrakcją turystyczną. Jednak to właśnie kanałami pływają gondole i z tej perspektywy miasto wygląda zupełnie inaczej.

 

Paryż – wieża Eiffla

Umówmy się – Paryż jest jak Wenecja. Liczba atrakcji jest tak wielka, że można by tu spędzić rok, a i tak pewnie nie udałoby się zobaczyć wszystkich. Zacznijmy więc od najważniejszej – kto by nie chciał w upalny dzień rozłożyć koca w pobliżu wieży Eiffla? To idealne miejsce na paryski piknik!

 

Rzym – fontanna di Trevi

Jeśli chodzi o liczbę atrakcji, to Rzym chyba jest rekordzistą. Fontanna do Trevi trafia do tego zestawienia nie tylko ze względu na olbrzymią popularność. Ponoć to najbardziej romantyczne miejsce w Wiecznym Mieście. Wcześniej czy później trafią tu wszyscy zakochani, szczególnie jeśli skorzystają z oferty Rzym City Break.

 

Praga – most Karola

Skoro już przy zakochanych jesteśmy, to udajmy się do Pragi na most Karola, zwany też mostem zakochanych. Liczba kłódek, jaką zamknięto na barierkach na znak wiecznej miłości, jest rekordowa. No i można się publicznie całować, nikogo to nie dziwi.

 

Barcelona – Sagrada Familia

Właściwie Sagrada Familia to tylko pretekst dla pobytu w Barcelonie, ale umówmy się – od czegoś trzeba zacząć. Sama katedra zresztą robi kolosalne wrażenie na turystach. A zaraz potem można po prostu iść na spacer. Tu każdy kamień ma własną historię do opowiedzenia.

 

Positano – kolorowe domki

Co by o Włoszech nie mówić, potrafią zaskoczyć. Kolorowe domki na zboczu góry tuż nad brzegiem morza to tak bajkowy widok, że nie można go ominąć w czasie podróży po Europie. No i nie da się nie zazdrościć mieszkańcom – każdy ma widok na morze.

 

Reine – Norwegia

Najpiękniejsze miasteczko Norwegii, pełnię krasy pokazuje zimą. Ponoć to najlepsze miejsce na świecie do obserwowania zorzy polarnej.

 

Budapeszt – łaźnie termalne

Wyglądają bardziej jak okazałe baseny (a nawet zalane place), ale nie służą do pływania i są dość płytkie. Łaźnie termalne w Bukareszcie to sposób na relaks, którego nie da się doświadczyć nigdzie indziej.

 

Bol – Złoty Róg

To nazwa jednej z chorwackich plaż. Wygląda faktycznie jak Róg i jest przedłużeniem cypla. Jednak jej fenomen zasadza się w… braku stałości. Pod wpływem wiatru i prądów morskich plaża zmienia swój kształt.

Dla porządku dodajmy, że podobny, ale dłuższy plażowy cypel można zobaczyć w naszej polskiej Rewie.

 

Jak tanio podróżować po Europie?

jak tanio podrozowac po europie

Przede wszystkim przeczytaj artykuł: Tanie loty - poradnik turysty. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę przy rezerwowaniu lotów, żeby było tanio, ale bez utraty jakości.

Na pewno warto zaprzyjaźnić się bliżej z platformą do organizacji podróży eSky.pl. Tu można nie tylko zarezerwować bilety lotnicze w bardzo atrakcyjnej cenie, ale też znaleźć tani nocleg, ofertę City Breaku, zawierającą loty i noclegi w jednej rezerwacji, wynająć samochód, a nawet wykupić ubezpieczenie podróżne.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu