Jesień to urokliwa pora roku. Wszystkie kolory spotykają się na niebie, w naturze, a nawet w wystrojach miejsc. Aby podziwiać tę barwną aurę, idealnym miejscem są Beskidy! Weekend z dziećmi, wspólne spędzenie czasu w rodzinnej atmosferze, a może dłuższy pobyt? W każdym z tych przypadków beskidzki krajobraz zachwyci Was swoimi propozycjami.

 

1. Wisła

Górskie ulokowanie Wisły powoduje, że nawet spacer po jakiejkolwiek ulicy zachwyca kolorami, zapachem i widokami. Fani skoków narciarskich mogą odwiedzić nie tylko skocznię, lecz również prywatną galerię Adama Małysza, w której znajdują się jego najważniejsze trofea. Miłośnikom aktywności spodoba się także Aleja Gwiazd Sportu, którą można obejrzeć, spacerując po wiślańskim deptaku. Na rodzinne przebieżki warto też wybrać Aleję Podań i Legend z drewnianymi pomnikami lub Zabytkowy Park Przygód, na ścieżce którego mieszczą się miniaturowe budowle podświetlane wieczorami. Jak widzicie, sporo oferuje Wisła – noclegi więc będą niezbędne!

 

2. Bielsko-Biała

Kozia Góra, Błatnia, Klimczok czy Skrzyczne to tylko kilka ze szczytów, które możecie zdobyć całą rodziną. Wędrówki po górach, oczywiście tempem dostosowanym do najmłodszego uczestnika marszu, to świetna przygoda dla wszystkich. Dla osób wolących nieco bardziej miejskie atrakcje mamy propozycję spaceru szlakiem kreskówkowych bohaterów. Podczas wycieczki po mieście możecie znaleźć pomniki: Reksia, Bolka i Lolka czy Pampaliniego i Don Pedra. Dla mniejszych turystów Bielsko-Biała ma świetne opcje bawialni, np. Ptasi Raj, gdzie maluchy mogą się wyszaleć, a rodzice napić pysznej kawy.

 

bielsko biala dla calej rodziny1

 

3. Ustroń

Największą atrakcją, z jakiej słynie Ustroń, jest Leśny Park Niespodzianek. Miejsce jest połączeniem wiedzy o ekologii, faunie i florze, obserwatorium oraz przestrzenią zabawy. Po spacerze i karmieniu leśnych zwierząt maluchy mogą pobawić się na palcu zabaw lub przejść Aleją Bajkową, na której z pewnością rozpoznają wielu ze swoich ulubionych bohaterów kreskówek. Aby zażyć nieco sportu całą familią, warto odwiedzić park linowy, który mieści się nieopodal. Pośród korony drzew można więc przejść się specjalnie przygotowaną ścieżką i… troszkę podciągnąć kondycję. Czantoria, Poniwiec i Orłowa to również ciekawe opcje na podziwianie beskidzkich krajobrazów z wybranego szczytu.

 

4. Cieszyn

Cieszyn to wyjątkowe miasto – podzielone na dwa państwa. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Wzgórza Zamkowego, czyli piastowskiego grodu, w którym mieszkali założyciele miasta. Do naszych czasów pozostały ruiny tych zabudowań, a niektóre wręcz zachowały się w całości, jak wieża oraz rotunda piastowskie, które można zwiedzać. Ta ostatnia jest znana wszystkim Polakom – w końcu widzimy ją codziennie na banknocie dwudziestozłotowym. Po polskiej części zwiedzania czas na odwiedziny czeskiej strony – tam koniecznie sprawdźcie Archeopark Chotebuz. W tym skansenie maluchy zobaczą, jak wyglądało kiedyś życie ich przodków.

 

atrakcje w okolicach szczyrku w beskidach1

 

5. Szczyrk

Szczyrkowskie Muzeum Techniki może zachwycić maluchy. W końcu w jego wnętrzach znajdują się obiekty, o których słyszeli tylko z opowieści rodziców. Po części intelektualnej zwiedzania, warto przejechać się kanapową koleją linową na Skrzyczne – szczególnie że dzieci do szóstego roku życia jadą za darmo. Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego ma naprawdę sporo do zaoferowania. Magura, Malinowska Skała czy Malinów to góry, na które można spokojnie wybrać się podczas rodzinnej wędrówki. Jeśli więc spodoba się wam Szczyrk – noclegi bukujcie je wcześniej.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu