Rodzinny wyjazd jest świetną okazją do wypoczynku i rozwijania relacji. To także możliwość wspólnej zabawy i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Warto połączyć taki wyjazd z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Zobacz, dlaczego Rabka będzie świetnym miejscem na rodzinny wypad!

Zawsze, kiedy pogoda zaczyna stawać się przyjemniejsza, pojawiają się pomysły na różne wycieczki. Ciekawą propozycją zawsze jest wyjazd w góry – wiosną są one szczególnie malownicze. Rabka-Zdrój to miejscowość położona u stóp Gorców i Beskidu Wyspowego. Dzięki swojej lokalizacji i specyficznym warunkom geologicznym Rabka-Zdrój jest popularnym uzdrowiskiem. Dużą popularnością cieszy się także tutejsze wesołe miasteczko. Co można robić w Rabce?

Rodzinny park rozrywki w Rabce-Zdroju

Jedną z najpopularniejszych atrakcji tej okolicy jest park rozrywki dla dzieci. To miejsce, w którym na zabawę mogą liczyć zarówno najmłodsi, jak i starszaki. Rabkoland oferuje zabawy ruchowe, różne karuzele i kolejki, a także interaktywne rozgrywki i przedstawienia. W takim miejscu nie będą się nudzić także rodzice. Park rozrywki jest przygotowany na potrzeby rodzin z dziećmi – znajdują się tam miejsca do przewijania, punkty gastronomiczne, czy strefy wypoczynku. Podczas planowania wyjazdu z dzieckiem zdecydowanie warto uwzględnić wizytę w Rabkolandzie.

Park zdrojowy w Rabce-Zdroju

Ważnym punktem miasta jest także park zdrojowy, w którym można znaleźć wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Będąc w okolicy, warto przespacerować się uroczymi alejkami parku – to miejsce dostępne jest również z wózkami dziecięcymi. W parku można podziwiać różne rodzaje kwiatów, krzewów i drzew. Warte odwiedzenia są też atrakcje takie, jak:

  • tężnia solankowa, która jest polecana szczególnie osobom z dolegliwościami ze strony układu oddechowego,
  • pijalnia wód mineralnych, gdzie można skosztować różnych rodzajów leczniczej wody, z której słynie to miejsce,
  • liczne zabytki i pomniki – ze względu na humorystyczne akcenty, będą one też atrakcją dla dzieci.

Park zdrojowy w Rabce ma ciekawy klimat i zdecydowanie warto go odwiedzić całą rodziną.

Górskie szlaki w okolicach Rabki

Ze względu na lokalizację, to miasteczko stanowi świetną bazę wypadową dla pasjonatów turystyki górskiej. W pobliżu można znaleźć trasy o bardzo różnych poziomach trudności. Szlak dla siebie znajdą zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i bardziej doświadczeni fani trekkingu. Wiele tras wzbogaconych jest o różne atrakcje dla najmłodszych. Dzięki temu dzieci nie nudzą się marszem i mają szansę lepiej zapoznać się z okoliczną przyrodą. Spacery na świeżym powietrzu z pewnością będą świetną aktywnością dla całej rodziny – niezależnie od wieku i kondycji. W okolicach Rabki znajdują się także liczne trasy rowerowe – jednoślady można przywieźć ze sobą lub wypożyczyć na miejscu.

Pamiętaj, że Rabka jest bardzo atrakcyjnym miejscem, przez co stała się niezwykle popularna. Dlatego, aby zagwarantować swojej rodzinie komfortowy wypoczynek, odpowiednio wcześnie zarezerwuj atrakcje i noclegi.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu