Kołobrzeg to jedno z najbardziej znanych miast w województwie zachodniopomorskim oraz bardzo popularny, wakacyjny kurort wypoczynkowy. Odwiedzają go turyści nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Na miejscu czeka na nich wiele ciekawych atrakcji, których obecność sprawia, że w Kołobrzegu nie sposób się nudzić. O tym, co oferuje to miasto dla turystów zarówno w zakresie możliwości spędzania wolnego czasu, jak i noclegów, powiemy poniżej!

 

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Kołobrzegu

Kołobrzeg to sporych rozmiarów miasto, które kryje w sobie równie dużą ilość atrakcji. Jedną z nich stanowi plaża, na której można spędzać całe dnie w okresie letnim – opalać się, zażywać orzeźwiających kąpieli, budować zamki z piasku, a także grać w sporty plażowe. To idealne miejsce na relaks i wypoczynek dla całej rodziny. Dzieci z pewnością dodatkowo ucieszy cumujący w porcie statek piracki, którym można wyruszyć na rejs po Bałtyku.

W wolnej chwili można wybrać się na zwiedzanie latarni morskiej i podziwiać panoramę okolicy z jej szczytu. W okolicach Kołobrzegu mieści się także znany park rozrywki w Zieleniewie, w którym można spędzić czas w iście indiańskim stylu – zjeść coś pysznego w saloonie, spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka na rodeo, a także zobaczyć, jak w środku prezentowały się indiańskie wigwamy. Dodatkową atrakcją dla spragnionych mocniejszych wrażeń będzie przejażdżka na wielbłądzie, a także wyścig na strusiu.

W samym Kołobrzegu na rodziny z dziećmi czeka natomiast park linowy i aquapark – doskonała alternatywa dla miłośników wodnych szaleństw, którym znudziły się już wylegiwaniem na plaży. Bardziej nowoczesne atrakcje na turystów czekają natomiast w Ukrytej Krainie – interaktywnej wystawie kulturalnej dla dzieci. To wyjątkowe miejsce na mapie miasta, które pozwala najmłodszym przenieść się w świat magii i czarów za sprawą nowoczesnych technologii.

 

obraz 1 kolobrzeg hotel

Kołobrzeg – polska stolica SPA

Kołobrzeg to miasto, które nie bez powodu cieszy się mianem polskiej stolicy SPA. To właśnie na jego mapie mieszczą się liczne hotele SPA, dysponujące rozbudowaną i zróżnicowaną ofertą. Zatrzymanie się na nocleg w jednym z nich samo w sobie stanowi więc atrakcję turystyczną oraz gwarantuje maksymalne wykorzystanie każdej wolnej chwili urlopu. W hotelach SPA warto szukać zakwaterowania tym bardziej, że są to całoroczne obiekty noclegowe, w których znajdziemy miejsce na nocleg zarówno w lecie, jak i w okresie zimowym.

Hotele SPA to wyjątkowe, przeznaczone dla całej rodziny obiekty noclegowe, które oferują swoim gościom szereg możliwości w zakresie spędzania wolnego czasu. Na ich terenie funkcjonuje restauracja, w której można zjeść śniadanie, obiad i kolację bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz i korzystania z oferty innych lokali gastronomicznych. Każdy obiekt noclegowy z kategorii hotel Kołobrzeg oferuje swoim gościom dostęp do rozbudowanej strefy SPA – m. in. basenów, saun, grot solnych oraz sali fitness. Oprócz tego, na turystów czekają także profesjonalne zabiegi relaksacyjno-lecznicze, które pozwolą zadbać zarówno o ciało, jak i o duszę.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu