Popularność aktywności outdoorowych chyba nigdy nie była większa, niż ma to miejsce właśnie teraz. Dziesiątki dyscyplin znajdują swoich amatorów na całym świecie, a jak to już ze sportami bywa, aktywność wymaga od nas zaangażowania. Jedną z podstawowych rzeczy jest zdobycie odpowiedniego wyposażenia, które pozwoli nam osiągać kolejne cele, niezależnie czy będą one czysto sportowe, czy też podróżnicze.

Popularność aktywności na świeżym powietrzu sprawiła, że odzież, a nieraz i sprzęt, są dostępne w wielkopowierzchniowych sklepach sportowych, a czasem, nawet w sklepach, w których regał obok stoją owoce i nabiał. Często więc zadajemy sobie pytanie, czy warto korzystać z profesjonalnych sklepów turystycznych, czy podróżniczych, kiedy produkty, których potrzebujemy, teoretycznie są dostępne na wyciągnięcie ręki niemal wszędzie?

Zdecydowanie warto! Profesjonalne sklepy mają w swojej ofercie szeroki wybór produktów, które zostały przetestowane w najtrudniejszych warunkach, aby zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo podczas aktywności, niezależnie od tego, czy będzie to bieganie po górach, hiking, czy jazda na skiturach. Należy pamiętać, że odpowiedni sprzęt i dobrze dobrana odzież nie zapewnią nam końcowego sukcesu, ale z pewnością pozwolą na komfortową aktywność w zmiennych górskich warunkach.

 

Szeroki wybór asortymentu do wszelkich outdoorowych aktywności

Obecne sklepy turystyczne, to miejsce, w których kierunku kroki powinni skierować wszyscy fani outdooru. Nie ma znaczenia, jaka dyscyplina jest waszą ulubioną. Najlepsze sklepy turystyczne mają w swej ofercie ogromny wybór produktów do wielu aktywności. Do niedawna sklepy te były głównie kojarzone z możliwością zakupu sprzętu trekkingowego.

Czasy się jednak zmieniły, portfolio najbardziej doświadczonych i popularnych producentów sprawia, że w sklepie turystycznym znajdziemy buty do hikingu, jak i super lekkie bikepackingowe namioty. Nie ma znaczenia więc, czy wybierasz się na jednodniową wycieczkę, kilkutygodniowy trekking, kolejny skiturowy wypad, górski ultramaraton czy do bikeparku — profesjonalny sklep turystyczny pozwoli nam zakupić cały niezbędny sprzęt.

To, co wyróżnia produkty dostępne w profesjonalnych sklepach, to ich najwyższa jakość. Wybierając asortyment tego rodzaju miejsc, możecie być pewni, że zarówno odzież, jak i hardware zostały zaprojektowane z myślą o outdoorze i sprawdzą się w wymagających warunkach. Tego samego nie możemy niestety powiedzieć o produktach, które możemy zakupić w dyskontach czy popularnych sieciówkach. Dostępność najlepszych światowych marek jak Black Diamond, czy Deuter pozwala nam na skompletowanie sprzętu do niemal każdej ekspedycji.

Deuter - 8a.pl

Wykwalifikowana obsługa i pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu

Jednak sam asortyment to nie wszystko. Równie istotnym elementem jest wykwalifikowana obsługa, której pasją są aktywności na świeżym powietrzu. Nikt nie doradzi nam lepiej niż sprzedawca z wieloletnim doświadczeniem, nie tylko w obsłudze klientów, ale przede wszystkim w górskich aktywnościach. Tego typu osoby z łatwością doradzą początkującym dobór odpowiedniego sprzętu, a z osobami doświadczonymi nawiążą dialog, który pozwoli na sprawne zaspokojenie ich potrzeb.

Profesjonalne doradztwo nie sprowadza się jednak wyłącznie do wyboru odzieży i sprzętu. W najlepszych sklepach sprzedawcy, dzięki swojej wiedzy, przekażą nam najważniejsze cechy produktu i wytłumaczą, w jaki sposób z niego korzystać. Podczas wyboru na przykład czekana, dowiemy się, jaka długość powinna nas zainteresować i która głowica nada się do naszych aktywności, a nawet zostaniemy skierowani w konkretne miejsce odbywania się kursów turystyki wysokogórskiej. Czy tego samego moglibyśmy dowiedzieć się w wielkopowierzchniowym sklepie sportowym?

 

Sklep podróżniczy? Gdzie kupić specjalistyczne urządzenia?

Szukasz zaawansowanych urządzeń nawigacyjnych lub komunikatorów satelitarnych? A może interesuje Cię zakup wysokiej jakości kompasu, noża, czy wyposażenia bushcraftowego? W tym przypadku idealnym miejscem na zakupy będzie sklep podróżniczy. W nim z powodzeniem znajdziesz nowoczesne rozwiązania wspomagające nawigację i komunikację, pozwalające na przeżycie w ekstremalnych i niebezpiecznych warunkach.

W sklepie podróżniczym zaopatrzysz się również w specjalistyczną odzież, której próżno szukać w innych miejscach. Będą to między innymi ubrania odstraszające insekty, kapelusze turystyczne z moskitierą czy czapki legionisty. Znajdziesz tu także nowoczesne plecaki z komfortowymi systemami nośnymi pozwalające na przeniesienie naprawdę dużego ładunku. W ofercie tego rodzaju sklepów z pewnością odnajdziesz popularne wory transportowe, które na czas przechowywania spakujesz do wyjątkowo niewielkich rozmiarów, czy zaawansowane rozwiązania antykradzieżowe. Wybierając się w niebezpieczne rejony świata, z pewnością może przydać Ci się pasek, w którym ukryjesz gotówkę lub saszetka noszona przy ciele mieszcząca dokumenty. Sklep podróżniczy to również miejsce, w którym zaopatrzysz się w nowoczesne akcesoria w postaci paneli solarnych, latarek czołowych i powerbanków.

Black Diamond - 8a.pl

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu