Zakopane to popularne miejsce wśród turystów. Nic w tym dziwnego: piękna przyroda, zapierające dech w piersiach widoki i nietuzinkowa kultura górali to tylko niektóre z elementów, które przyciągają turystów. W Zakopanem można robić wiele rzeczy. Zamarzyła ci się góralska biesiada z kapelą góralską — na pewno znajdziesz lokal, który takową oferuje. Zimowy kulig jest tym, z czego chcesz skorzystać — to również możesz przeżyć. Kuligi zimowe zapewnią ci niezapomniane wrażenia i piękne widoki, które będziesz mógł później wspominać. Gdzie jednak wybrać się na kulig w Zakopanem? Na co zwrócić uwagę decydując się na tradycyjne kuligi i godzinną przejażdżkę bryczką? O czym pamiętać?

1. Gdzie można wybrać się na urlop bądź wolny weekend?

2. Co można robić w Zakopanem — jakie atrakcje czekają na miejscu?

3. Kulig Zakopane — czy warto wybrać się na tradycyjny kulig?

4. Niezapomniany kulig, który kończy się góralską biesiadą

5. Kulig zimowy i letni — jakie są koszty kuligu?

6. Zakopane kulig — czy można zrealizować bon turystyczny?

7. Zimowe kuligi — gdzie znaleźć dobrą ofertę?

 

Gdzie można wybrać się na urlop bądź wolny weekend?

W Polsce jest mnóstwo miejsc, które można odwiedzić mając kilka dni wolnego. Można pojechać nad morze, nad jeziora, a także znaleźć inne miejscowości znajdujące się w urokliwych zakątkach naszego kraju. Mimo wszystko jedną z najpopularniejszych celów podróży w całym kraju jest Zakopane położone w u podnóża Tatr. Dlaczego warto wybrać się właśnie tam? Co takiego można robić w Zakopanem? W jakim czasie najlepiej jest zarezerwować tam nocleg? I czy warto się tam wybrać z całą swoją rodziną? 

 

Co można robić w Zakopanem — jakie atrakcje czekają na miejscu?

kulig Zakopane biesiada poczęstunek bez limitów

Co można robić w Zakopanem, aby miło spędzić weekend bądź kilka wolnych dni urlopowych? Pierwsze co się od razu nasuwa na myśl to zdecydowanie: chodzenie po górach. Zakopane mieści się w tak urokliwym i wyjątkowym zakątku Polski, że zdecydowanie warto czas w tym miejscu poświęcić właśnie na zwiedzanie okolicy. Oprócz tego można wybrać się na tradycyjną biesiadę, na której będzie kapela góralska na żywo oraz tańce. Dobrym pomysłem na spędzenie czasu będzie także kulig, na który można wybrać się z całą rodziną.

 

Kulig Zakopane — czy warto wybrać się na tradycyjny kulig?

kulig Zakopane na Gubałówce

Jakie są zalety pojechania z rodziną na kulig do Zakopanego? Czy tego rodzaju rozrywka będzie dobrze wspominana przez lata? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na kulig? Przede wszystkim zaletą jest to, że można w wyjątkowy sposób spędzić czas ze swoimi bliskimi na świeżym powietrzu. I to jeszcze w jakich warunkach — natura wokół Zakopanego jest niesamowita i zapiera dech w piersiach, dzięki czemu kulig to niezapomniane przeżycie, które warto chociaż raz mieć za sobą.

 

Niezapomniany kulig, który kończy się góralską biesiadą

kulig Zakopane widok na Tatry

Kulig to świetna zabawa dla całej rodziny, szczególnie że kończy się pokazem tańców góralskich i biesiadą przy muzyce i ogniu. Można w ten sposób poznać góralską kulturę z bliska i zobaczyć, w jaki sposób prezentują się ich tradycje. Ponadto jazda w saniach zaprzęgniętych w konie przez piękne górskie granie to także sposobność do tego, aby przebywać w bliskości natury, co zawsze jest ogromną zaletą dla zdrowia, szczególnie tego psychicznego. Warto więc chociaż raz wyjść z domu i przeżyć wyjątkową przygodę.

 

Kulig zimowy i letni — jakie są koszty kuligu?

kulig Zakopane kapela góralska na żywo

Na jakie koszty trzeba się przygotować, chcąc wziąć udział w kuligu z dzieckiem? Czy jest to opcja dostępna finansowo dla wszystkich zainteresowanych? Z pewnością wiele osób ucieszy się, na wieść o tym, że za zaledwie od 100 do 120 złotych można przeżyć niesamowitą przygodę wraz ze swoim dzieckiem. Przygodę, w której skład wchodzi nie tylko niemalże godzinna przejażdżka saniami zaprzęgniętymi w konie, ale również godzinna impreza przy muzyce góralskiej. I to wszystko wraz z ubezpieczeniem od ewentualnych nieszczęśliwych wypadków i poczęstunkiem bez limitów.

 

Zakopane kulig — czy można zrealizować bon turystyczny?

kulig Zakopane zabawa przy muzyce góralskiej

Wiele rodzin z dziećmi zastanawia się, czy można skorzystać z oferty kuligu i zrealizować w ten sposób bon turystyczny. Szczególnie że to właśnie dzieci cieszą się najbardziej z możliwości przejażdżki saniami i bliskiego doświadczenia żywych zwierząt. I jak najbardziej, istnieje możliwość zrealizowania w ten sposób bonu turystycznego, który może być wykorzystany na niezapomnianą przygodę zarówno podczas letnich wakacji, jak i zimowej przerwy od pracy i szkoły. Jeżeli wiec masz możliwość skorzystania z tej opcji zapłaty, jak najbardziej możesz się na nią zdecydować. 

 

Zimowe kuligi — gdzie znaleźć dobrą ofertę?

Gdzie można znaleźć ofertę dobrych kuligów mających miejsce w Zakopanem? Zdecydowanie lepiej jest zarezerwować sobie miejsce jeszcze zanim przyjedzie się do Zakopanego ze względu na popularność tej formy rozrywki. Jeżeli chcesz mieć pewność, że znajdzie się miejsce w bryczce dla ciebie i twojej rodziny, to warto poszukać oferty kulig zakopane przez internet. W ten sposób znajdziesz najlepsze oferty zarówno pod względem cenowym, jak i pod pakietowym. 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu