Kierowanie pojazdem to zajęcie odpowiedzialne, wymagające skupienia i odpowiednich umiejętności. Warto postarać się o możliwie jak najlepszy komfort jazdy dla pasażerów, a także udogodnienia dla kierowcy, które poprawią również bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. W jakie akcesoria samochodowe zainwestować?

Bardzo przydatne, wygodne dla kierowcy, a także ułatwiające prowadzenie pojazdu są różne mniej lub bardziej znane gadżety. Już takie proste rzeczy, jak zestaw głośnomówiący oraz uchwyt na telefon samochodowy, znacznie poprawiają bezpieczeństwo jazdy. Kierowca w razie potrzeby może prowadzić rozmowę telefoniczną, patrząc jednocześnie na drogę przed sobą. Uchwyt przyczepiony jest do deski rozdzielczej lub do szyby, a telefon można na nim bezpiecznie zamocować. Dobry uchwyt powinien mieć regulację szerokości, aby łatwo dopasować go do rozmiaru urządzenia. Często kierowcy używają również nawigacji w smartfonach, co bez uchwytu samochodowego byłoby niemożliwe. Jakie jeszcze przedmioty ułatwiają jazdę kierowcom?

 

Zestaw głośnomówiący

W zestawy głośnomówiące wyposażonych jest obecnie wiele nowych samochodów, a do starszych aut warto go zakupić. Po połączeniu go ze smartfonem za pomocą Bluetooth, kierowca może swobodnie rozmawiać przez telefon. Takie zestawy często posiadają ciekawe funkcje, jak informacja głosowa podająca nazwę osoby dzwoniącej, stan połączenia czy poziom naładowania baterii. Wykonać połączenie można również za pomocą głosu, bez odrywania rąk od kierownicy.

 

Kamera cofania

Kamerę cofania można zamontować w każdym aucie, nawet tym nie najnowszym. Dzięki kamerce na zatłoczonym parkingu kierowca czuje się pewniej, może zaparkować tam, gdzie jest niewiele miejsca. Zmniejsza się też ryzyko stłuczki lub zarysowania innego samochodu.

Kamera przesyła obraz do ekranu za pomocą Wi-Fi lub przy użyciu kabli. Jeśli przeszkoda znajduje się zbyt blisko, ostrzega kierowcę dodatkowo sygnałem dźwiękowym. Tańsze kamery nie posiadają trybu nocnego, czyli nie można używać ich po zmroku. W takiej sytuacji warto mieć dodatkowo czujniki parkowania.

 

Wideorejestrator

Czasem jednak zdarzają się stłuczki czy wypadki, nawet pomimo stosowania zabezpieczeń. Wideorejestrator nagrywa wszystko, co dzieje się wokół samochodu, dlatego w razie nieszczęśliwego zdarzenia pozwala wyjaśnić, co do niego doprowadziło. Materiał pochodzący z wideorejestratora może służyć jako dowód w sądzie, a także w przypadku starania się o świadczenie z ubezpieczenia.

Wielu ubezpieczycieli proponuje niższe składki kierowcom posiadającym wideorejestrator. Nagrania z tego urządzenia często uniemożliwiają również oszustom wyłudzenie odszkodowania.

Z wideorejestratorem warto wybrać się również w wakacyjną podróż. Dzięki niemu nagrają się mijane po drodze piękne krajobrazy, ciekawe miejsca, zabytki architektury, które później z przyjemnością będziemy oglądać. Droższe modele wideorejestratorów są wyposażone dodatkowo w różne ciekawe funkcje.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu