Masz przed sobą aktywny dzień w górach lub na kajakach? Sprawdź, dlaczego bielizna termoaktywna męska nadaje się do różnych form aktywności!

Różnorodne formy aktywności sportowych wymuszają posiadanie odpowiedniego ubioru – zwykłe dresy już nie są tak atrakcyjne. Coraz chętniej używa się bielizny termoaktywnej. Stanowi ona podstawę, „drugą skórę”, zatem ważne jest właściwe jej dobranie. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie o to, dlaczego bielizna termoaktywna męska jest potrzebna oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

 

Bielizna termoaktywna dla mężczyzn – dlaczego jest tak ważna?

Bielizna termoaktywna dla mężczyzn stanowi fundament sportowej garderoby. Wykonana ze specjalnego materiału zapewnia izolację, zapobiega utracie ciepła i wyziębieniu organizmu podczas wysiłku.

Przylega do ciała, dzięki czemu nie jest odczuwana podczas uprawiania sportu. Dlaczego jest tak ważna? Z uwagi na to, iż pozwala zachować odpowiednią temperaturę ciała oraz maksymalny komfort noszenia, w dowolnych warunkach atmosferycznych.

bielizna termoaktywna 1Bielizna termoaktywna męska

 

Bielizna termoaktywna męska na zimę – na co zwrócić uwagę?

Wielu mężczyzn uprawia sport przez cały rok, co powoduje, że bielizna termoaktywna męska na zimę powinna być nieodłącznym elementem ich garderoby. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów kompletu bielizny termoaktywnej męskiej?

Przede wszystkim na to, jak często będzie ona użytkowana i w jakich warunkach. Jest wiele opcji do wyrobu – bielizna termoaktywna męska cienka, średnia, gruba, jednowarstwowa czy dwuwarstwowa. Istnieją różne fasony i wzory. Jedną z lepszych jest bielizna wykonana ze sztucznego materiału — z poliestru lub poliamidu z dodatkiem elastanu. Materiał ten pozwala skórze oddychać. Inną możliwością jest bielizna szyta z tkanin z odzysku. Zatem jest mnóstwo opcji do wyboru i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Ceny męskiej bielizny termoaktywnej – czy warto oszczędzać na zakupie?

Ceny zaczynają się już od około 30 złotych, ale nie brakuje też zestawów, za które zapłacimy nawet 600 PLN. Ceny zależą od producenta, użytego materiału, warstw, przeznaczenia czy przede wszystkim od rodzaju – czy mowa o koszulce, spodniach, legginsach, getrach czy bluzie.

Najlepsza odzież termoaktywna to nie taka, która jest najdroższa, lecz taka, która zapewni maksymalny komfort podczas noszenia i sprawdzi się w każdych warunkach. Czy warto oszczędzać na zakupie? Przy wyborze kompletu bielizny termoaktywnej męskiej cena gra drugorzędną rolę, bowiem niewłaściwe jej dobranie nie zapewni odpowiedniej ochrony i komfortu.

bielizna termoaktywna 2Na zdjęciu znajduje się komplet bielizny termoaktywnej męskiej ze sklepu Outdoorzy.pl

 

Odzież termiczna a odzież termoaktywna – różnice

Odzież termiczna różni się od termoaktywnej tym, że jest wykonana z innych materiałów, powodujących wysoką izolację ciepła. Przykładowo mogą nią być bluzy polarowe, ocieplane kurtki czy wełniane swetry. Taka odzież będzie idealna podczas wycieczek czy wędrówek w mroźne dni.

Jej wadą jest przede wszystkim brak odpowiedniej wentylacji, przez co wilgoć z ciała nie zostaje odprowadzona na zewnątrz. Natomiast odzież termoaktywna sprawdzi się zarówno w upalne jak i mroźne dni, podczas zwiększonego wysiłku fizycznego.

Materiał takiej bielizny nie grzeje, a utrzymuje ciepło organizmu, jednocześnie nie przepuszczając chłodu z zewnątrz. Najlepsza odzież termoaktywna będzie dla osób, które są aktywne fizycznie przez większość bądź cały rok.  

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu