Wraz z nadejściem wiosny powoli nabieramy ochoty na krótszy lub dłuższy wypad. Podczas gdy w chłodniejszych miesiącach roku wiele osób preferuje pozostanie w ciepłym domu - budząca się do życia natura zachęca do podróżowania. Jednym z lepszych pomysłów na wiosenny relaks jest wypad w góry. Gdzie warto się wybrać?

 

Wiosenny relaks w ciszy i spokoju

W Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się Tatry. Choć trudno odmówić im uroku i pełnego majestatu piękna, dla osób poszukujących możliwości zrelaksowania się - te góry nie są najlepszym wyborem. Jako najpopularniejsze, Tatry są także najbardziej zatłoczone bez względu na sezon. Wiosną - turyści przyjeżdżają tutaj by oglądać budzącą się do życia przyrodę, latem - by podziwiać ich piękno w pełnej krasie, jesienią podziwiają mnogość barw, a zimą - szusują na nartach.

Dla osób poszukujących spokoju i możliwości zrelaksowania się zdecydowanie lepszym wyborem będzie Beskid Sądecki. Ta część kraju jest zdecydowanie mniej oblegana przez turystów, a co za tym idzie - jest perfekcyjną opcją, by zresetować się i obudzić do życia po zimie.

 

Co zobaczyć w Beskidzie Sądeckim?

Beskid Sądecki jest wyjątkowo piękny o każdej porze roku: jesienią jest kolorowy i czasami nieco błotnisty, a wiosną - pięknie pokrywa się zielenią i kwitnącymi kwiatami. W tym miejscu warto zobaczyć co najmniej kilka lokalizacji:

- wieżę widokową na Koziarzu - to miejsce, z którego możemy dostrzec nawet Tatry czy Gorce, a do wieży wiedzie wyjątkowo malownicza trasa. Jeśli wyruszymy od strony Dzwonówki i Koziarza - konieczna jest przeprawa niewielkim promem na drugą stronę Dunajca, co dostarczy dodatkowych atrakcji;

- chatka Niemcowa - to malownicza lokalizacja, zapewniająca wiele atrakcji i możliwości wyciszenia się. Brak prądu i bieżącej wody oraz konieczność napalenia w piecu zdecydowanie rekompensuje możliwość pohuśtania się na górskiej huśtawce, gdzie możemy podziwiać wyjątkowy, niezapomniany widok na rozpościerające się u naszych stóp góry;

- Dolina Białej Wody - to niezwykle malownicze miejsce, z którego można dotrzeć do dalszych, interesujących lokalizacji. Aby tam dotrzeć, trzeba przejść przez granicę polsko-słowacką.

Oczywiście, wyżej wymienione lokalizacje są jedynie przykładowe. Beskid Sądecki ma do zaoferowania zdecydowanie więcej!

 

Nocleg w górach, czyli zregeneruj się nocą

Podczas wiosennego relaksu w górach nie można zapominać również o tym, by zapewnić sobie maksymalny komfort podczas nocnego wypoczynku. W Krynicy-Zdroju doskonałą lokacją jest hotel Czarny Potok, gdzie można nie tylko wyspać się po dniu spędzonym w górach, ale również skorzystać z szeregu zabiegów. Masaż relaksacyjny pomoże rozluźnić mięśnie, a zabieg na twarz dopełni wiosennego relaksu. Dla wielbicieli dodatkowej dawki ruchu w hotelu znajduje się również basen, siłownia oraz studio cardio. Dzięki tak szerokiemu wyborowi atrakcji w Czarnym Potoku, każdy znajdzie coś dla siebie - bez względu na to, czy pogoda pozwoli na wypad w góry, czy skutecznie go uniemożliwi.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu