Wyjazdy w celach wypoczynkowych, krajoznawczych lub będące swoistym ich połączeniem, na które większość z nas bardzo chętnie się decyduje, można podzielić na kilka rodzajów. Kryteria owego podziału mogą być bardzo różne, w zależności od tego, jaka cecha zostanie w danym przypadku uznana za najbardziej istotną dla samego podróżującego. Najpopularniejszą kategorią czasowych wyjazdów poza stałe miejsce zamieszkania są zdecydowanie wakacyjne wyprawy podczas letnich miesięcy. Ostatnimi czasy coraz większą sympatią cieszą się także krótkie, aczkolwiek intensywne weekendowe wojaże, których najczęściej wybieranymi destynacjami są duże miasta w Polsce lub też zachwycające stolice europejskich państw. Niezależnie od charakteru wycieczki, rzeczą bez wątpienia podstawową, jeśli chodzi o planowanie przyszłej eskapady, jest wybór komfortowego noclegu za rozsądne pieniądze.

 

Dlaczego jakość noclegu jest jednym z najistotniejszych czynników w podróży?

Z jakiego powodu warto jest zatem poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwanie miejsca noclegowego, które w stu procentach spełni nasze oczekiwania? Odpowiedź jest bardzo prosta - aby uniknąć późniejszego rozczarowania dotyczącego realnego stanu i wyglądu wybranego miejsca, co mogłoby negatywnie rzutować na wrażenia z całego wyjazdu. Drugi powód jest nieco bardziej prozaiczny, bowiem chodzi o kwestie czysto finansowe. W wielu przypadkach po zagłębieniu się w meandry lokalnych pensjonatów i hoteli możliwe jest odkrycie prawdziwych perełek, których ceny nie zwalają nas z nóg, ponieważ są nieco mniej skomercjalizowane niż typowe kurorty, nastawione na intensywny ruch turystyczny. Dla osób ceniących sobie spokój i atmosferę sprzyjającą szeroko pojętemu relaksowi będzie to stanowiło ogromny plus, a zaoszczędzone przy okazji pieniądze można przeznaczyć chociażby na wizyty w ciekawych miejscach oraz korzystanie z miejscowych atrakcji. 

 

Hotel w Zakopanem, czyli jak spędzić niezapomniane dni w Tatrach

Zakopane położone u stóp Tatr, jest powszechnie uznawane za swoistą stolicę najwyższego pasma górskiego położonego w granicach Polski. Ze względu na lokalizację, a także niepowtarzalny klimat, związany z mocno ugruntowaną podhalańską kulturą i tradycjami, jest ono popularnym celem podróży niemal przez cały rok. Turyści z całego kraju, a także zza jego granic wręcz szturmują hotele w Zakopanem, co bezpośrednio przekłada się na ciągły rozkwit branży turystycznej w mieście oraz jego okolicach. Aby znaleźć jakościowy hotel w Zakopanem, niejednokrotnie trzeba więc nieco się natrudzić, jednakże jest to warte wysiłku. Biorąc pod uwagę samo Zakopane hotel wart polecenia to Nosalowy Dwór Resort & Spa (https://www.nosalowy-dwor.eu/), znajdujący się w bliskim sąsiedztwie zarówno górskich szlaków, jak i centrum miasta. Dobrym pomysłem jest ponadto szukanie noclegu w dzielnicach położonych nieco na uboczu, gdyż tereny są nad wyraz zachwycające, a wszechobecna cisza i

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu