Podróże kojarzą się nam z odkrywaniem pięknych miejsc, nieznanych kultur i przeżywaniem wielu przygód. Warto jednak przed każdym wyjazdem dobrze się przygotować. Lista noclegów, transport, punkty warte odwiedzenia to nie wszystko. Najważniejszym aspektem każdego wyjazdu powinno być bezpieczeństwo. Dzięki niemu będziemy w stanie w 100% cieszyć się z odwiedzonych miejsc i odpocząć od obowiązków. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z dodatkowego ubezpieczenia podróży. Wiele osób wychodzi z założenia, że wypadki czy choroby podczas wyjazdów ich nie dotyczą. To jednak zdarzenia losowe, które mogą dotknąć każdego. Dlatego warto zainwestować w ubezpieczenie turystyczne online.

 

Wyjazd na własną rękę

Wielu podróżników zadaje sobie pytanie: kiedy warto kupić ubezpieczenie turystyczne online? Podczas każdej podróży mogą wystąpić komplikacje oraz nieprzewidziane przygody – niekoniecznie te miłe i warte zapamiętania. Organizując wyjazd na własną rękę, zabezpieczenie w postaci odpowiedniej polisy wydaje się konieczne. Turyści często skupiają się na planie zwiedzania czy polecanych restauracjach, zapominając o zabezpieczeniu własnego zdrowia i finansów.

Odwiedzając kraje Unii Europejskiej, wiele osób korzysta z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jest to wygodne rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że wspomniana karta nie pokrywa np. kosztów transport medycznego. Trzeba również zwrócić uwagę na to, że podczas niezaplanowanego wydarzenia zostaniemy przewiezieni do najbliższej placówki medycznej – nie zawsze jest to publiczna placówka, która honoruje EKUZ. Prywatne ubezpieczenie turystyczne gwarantuje pokrycie kosztów, które często nie są refundowane przez NFZ.

 

Wakacje z biurem podróży

Korzystając z usług biura podróży, zazwyczaj w pakiecie wycieczki mamy również podstawowe ubezpieczenie zdrowotne. Najczęściej jednak jest to polisa na bardzo niską kwotę ubezpieczenia oraz z wieloma wykluczeniami. To kolejne powody, dla których warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne online. Co więcej, na wyjazdy zorganizowane przez biura podróży często wybieramy się z dziećmi, a te lubią “przyciągać” niespodziewane zdarzenia. Warto więc zadbać o ich bezpieczeństwo. Dobry pakiet polisy turystycznej zapewnia kompleksową ochronę, obejmującą każdego członka rodziny.

Na pytanie: kiedy warto kupić ubezpieczenie turystyczne online (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl), idealna odpowiedź brzmi: zawsze. Bez względu na to, czy wybieramy się na wycieczkę samodzielnie, z biurem podróży, czy też będziemy uprawiać sporty lub podróżować autostopem. Polisa turystyczna to nie tylko zabezpieczenie w przypadku urazu bądź choroby, ale również poczucie spokoju i bezpieczeństwa podczas wakacyjnych przygód. W dobie tanich wycieczek last minute możliwość zakupu polisy przez internet to także idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy na wyjazd decydują się w ostatniej chwili.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu