Wybierając się na wakacje lub urlop, warto pamiętać o skrupulatnym przygotowaniu. Dobrze wziąć ze sobą różne niezbędne akcesoria turystyczne, które ułatwią poruszanie się po szklakach górskich lub spacery po różnych miejscowościach. Sprawdź, co wziąć ze sobą na wycieczkę w góry lub zwiedzanie europejskich i światowych metropolii.

 

Wycieczka w góry - najważniejsze akcesoria

Wybierając się na wycieczkę outdoorową, dobrze wziąć ze sobą różne gadżety i akcesoria, które umożliwią swobodne poruszanie się, zapewnią bezpieczeństwo i po prostu sprawdzą się jako funkcjonalne rzeczy. Wejdź na stronę https://sklep.jack-wolfskin.pl/strefa-przemka.html i sprawdź praktyczne propozycje od Przemka Kossakowskiego. Do najważniejszych akcesoriów, które należy wziąć ze sobą na górską wycieczkę, należą:

 • mapa i kompas, czyli ważne gadżety, które zapewniają bezpieczeństwo i sprawiają, że łatwiej można odnaleźć odpowiednią trasę, zwłaszcza w trudnych warunkach,
 • telefon i powerbank, przy czym warto wiedzieć o tym, że na wielu trasach może nie być zasięgu, 
 • apteczka z potrzebnymi lekami, bandażami i plastrami oraz wodą utlenioną - w końcu na szlaku trudno otrzymać pomoc lekarską,
 • latarka do ręki lub czołówka - przyda się o zmroku, a także w trudnych sytuacjach i ciężkich warunkach pogodowych,
 • termos z herbatą lub kawą, który przyda się szczególnie w trakcie dłuższych wypraw i w czasie, gdy pogoda jest chłodniejsza, ponieważ w ten sposób można się rozgrzać od środka,
 • okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem - nie należy zapominać o ochronie przed promieniowaniem UV. 

W góry może przydać się także wodoodporne etui na dokumenty i telefon, a także butelka na wodę (można będzie napełnić ją później ponownie, na przykład w schronisku). 

 

Pamiętaj o wysokiej jakości butach na wycieczkę 

Wycieczka w góry może się udać tylko wtedy, gdy jej uczestnicy będą odpowiednio przygotowani. Przydadzą się tutaj szczególnie wysokiej jakości buty trekkingowe, które powinny posiadać następujące cechy:

 • wysoka cholewka, gwarantująca ochronę przed wilgocią, deszczem i błotem,
 • wysoka jakość wykonania, dobre sportowe materiały, skóra lub inne syntetyki,
 • renomowany producent, znany z doskonałych produktów,
 • membrana, chroniąca przed deszczem i kałużami na szlaku,
 • podeszwa, która powinna zapewniać stabilizację i amortyzację, a także umożliwiać komfortowe poruszanie się. 

Przeczytaj także artykuł: Co zrobić, aby wybrać dobre buty w góry?

 

Zwiedzanie miast - co trzeba mieć ze sobą?

Wybierając się na zwiedzanie miast w Europie lub na świecie, dobrze wziąć ze sobą różnorodne akcesoria. Przede wszystkim przyda się wygodny plecak lub nerka. Dodatkowo dobrze mieć smartfona z najnowszymi aplikacjami, które zapewnią jak najlepsze poruszanie się po metropoliach, w tym także w kontekście komunikacji miejskiej. Wybierając się w podróż samolotem, należy mieć ze sobą także specjalny identyfikator bagażu. Dodatkowo przyda się także podręczna waga bagażowa, zwłaszcza jeśli w mieście destynacji zamierzamy zrobić większe zakupy, a obowiązują nas limity w samolocie. Dobrze mieć także poduszkę podróżną oraz termos lub kubek termiczny. Turysta powinien mieć także jedną tradycyjną mapę papierową lub przewodnik w formie książki. Może przydać się także kosmetyczka podróżna z ważnymi kosmetykami. Nie należy zapominać o okularach przeciwsłonecznych, kremie z filtrem i nożyczkach.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu