Kwiecień to odpowiedni miesiąc na planowanie urlopu. Do wakacji pozostały dwa miesiące, więc jest jeszcze czas na to, aby uzbierać odpowiednie fundusze na wyjazd. Na początek warto ustalić kierunek podróży. W tym celu w wolnej chwili, najlepiej w weekend, usiądź do stołu całą rodziną, by wspólnie wybrać miejsce na wakacyjny odpoczynek. Zapewne, każdy członek rodziny będzie miał inny pomysł, dlatego najlepiej wykorzystać zabawę „burza mózgów”.

Bardzo popularne są wyjazdy zagraniczne, szczególnie te po Europie. Takie wakacje są idealne dla rodziny, które chce poleniuchować. Koszt wyjazdów zagranicznych zależy od miejsca i długości pobytu. Cena waha się od 2-3 tysięcy od osoby.

Rodzice, którzy mają malutkie dzieci niekoniecznie mogą być zadowoleni z takiego urlopu. W tzw. „ciepłych krajach” temperatury w czerwcu, lipcu, czy sierpniu osiągają niekiedy ponad 40 stopni Celsjusza. Małe dziecko nie jest odporne na takie warunki. Biedzie to męczące zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Starsze dzieci zapewne pokochają zagraniczne wakacje, choćby ze względu na możliwość kąpieli w ciepłym morzu lub oceanie.

Kolejną propozycją jest spędzenie rodzinnych wakacji w Polsce. Nasz ojczysty kraj oferuje naprawdę świetne bazy noclegowe, specjalizujące się w pobytach rodzinnych. Ceny wakacji w Polsce będą zdecydowanie tańsze niż te zagraniczne. Co prawda nad polskim morzem będzie drożej niż nad jeziorem lub w górach, ale i tak ceny będą niższe, niż w innych

krajach.

Trzecia opcja spędzenia wakacji to obozy i kolonie. W tym przypadku rodzice mogą

zarezerwować nocleg w pobliżu pobytu swoich dzieci i się relaksować. Dzieci na obozie spędzą czas z rówieśnikami i również będą zadowolone. To doskonała opcja dla młodzieży i dla dzieci od siedmiu lat wzwyż. Najmłodsze grupy kolonijne przyjmują czasem nawet 5-6 latki. Wszystko zależy od chęci dziecka i rodziców.

W tym roku bardzo popularny jest obóz anime i manga. Przeznaczony jest on dla uczestników powyżej dziesięciu lat.

Co to jest obóz Anime i Manga? (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/) Dla dzieci to prawdziwy hit, ale rodzice nie koniecznie wiedzą co to takiego. Obóz anime i manga oparty jest na kulturze japońskiej. Słowo “Anime” oznacza film animowany, “Manga” zaś komiks, szkic, rysunek.

Jak wygląda zatem oferta takiego wyjazdu? Biura podróży oferują naprawdę mnóstwo ofert obozu anime i manga. Są obozy 7- dniowe oraz 14- dniowe. Obóz anime i manga organizowany jest w każdej części Polski. Każde miejsce, w którym organizowany jest obóz anime i manga jest taka samo popularne i lubiane przez dzieci. Cena pobytu waha się od 1799 zł do 2200 zł. Do ceny należy doliczyć jeszcze ewentualnie dojazd kolonijny i fakultety (zajęcia dodatkowe). Cena podstawowa obozu anime i manga zależna jest od tego, jak bogaty jest program, gdzie się odbywa i jak długo trwa.

Obóz anime i manga główne elementy programu ma takie: nauka szkicowania w stylu japońskim, przygotowywania japońskich potraw, zapoznanie z kulturą japońską, historią Japonii i zwyczajami.

Wychowawcy na obozie anime i manga to zazwyczaj prawdziwi pasjonaci tej dziedziny, dzięki czemu zajęcia są naprawdę ekscytujące. Dzieci je uwielbiają, tak bardzo, że po zakończonym obozie anime i manga chcą się już zapisać na kolejny.

Obóz anime i manga jest naprawdę wartościowy. Można się tu dużo dowiedzieć, zdobyć naprawdę ciekawe informacje i inspiracje. Warto zapisać na niego swoją pociechę. Dziecko na pewno będzie zadowolone. Nie tylko spędzi wakacje w przepięknym miejscu, uczestnicząc w ulubionych zajęciach, ale będzie miało okazję poznać fantastycznych ludzi, rówieśników zainteresowanych podobnymi tematami. Na obozie anime i manga potrafią zrodzić się prawdzie przyjaźnie, które trwają wiele lat oraz prawdziwe pasje, które mogą przekształcić się w przyszły zawód lub hobby.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu