Singapur z CARTER® – największe atrakcje

Singapur to niewielkie państwo-miasto nazywane często Małą Azją, które leży na południowych krańcach Półwyspu Malajskiego w południowo-wschodniej Azji. To z pewnością miejsce, które jest pełne niespodzianek i zaskakuje swoją wielokulturowością – znaleźć tu można dzielnice chińskie, indyjskie, a także inne kultury azjatyckie oraz świetną kuchnię z całego świata. To świetny pomysł aby spędzić tam zimę 2022.

Singapur – kilka faktów

Miasto założył w 1818 roku brytyjski mąż stanu Thomas Stamford Raffles. Przez lata Singapur pozostawał pod panowaniem brytyjskim. W roku 1959 Singapur uzyskał wewnętrzną autonomię, a w 1965 r. całkowitą niepodległość.

Singapur nazywany jest Miastem Lwa, a jego symbol to pół-lew, pół-ryba. To państwo-miasto jest 435 razy mniejsze od Polski. W 75 proc. Singapur zamieszkują Chińczycy, w 15 proc. Malajowie o wyznaniu islamskim, a w 7 proc. Hindusi. Główną religią jest buddyzm – ok. 33 proc. społeczeństwa.

Atrakcje Singapuru

W Singapurze znajduje się niezliczona ilość atrakcji wartych zobaczenia. To nowoczesna aglomeracja z drapaczami chmur pełna zaskakujących miejsc. Jednym z nich jest Marina Bay, będąca turystyczną wizytówką Singapuru. Podziwiać tu można piękne hotele, kasyna i futurystyczną zabudowę jak na przykład trzy ponad 340-metrowe wieżowce połączone jednym dachem. Niezapomnianą atrakcją będzie wjazd na szczyt jednego z wieżowców, gdzie podziwiać można zapierające dech widoki oraz zjeść posiłek w którejś z licznych restauracji.

Jednym z symboli Singapuru są Gardens by the Bay. To ogromne ogrody zlokalizowane w centrum miasta, zajmujące 101 hektarów. Znajdują się tu także Supertree Grove, czyli drzewopodobne formacje o wysokości od 25 do 50 metrów. Stanowią one pionowe ogrody, które pełnią wiele funkcji zasilających pozostały obszar. Pomiędzy tymi konstrukcjami rozciągnięta jest ścieżka OCDC Skyway, z której rozpościera się zapierający dech widok.

Nie można zapomnieć również o China Town i świątyniach, które się tu znajdują, na przykład: buddyjska Buddha Tooth Relic Temple, hinduska Świątynia Mariamman i muzułmańska Masjid Jamae. To gwarna, kolorowa, tętniąca życiem najstarsza dzielnica Singapuru, która oczarowuje turystów.

Warto wybrać się również na rozrywkową Sentosę – wyspę w południowej części Singapuru połączoną z lądem za pomocą mostu. Jedną z atrakcji jest kolejka linowa, którą również można dostać się na wyspę. Można tu znaleźć wesołe miasteczka, parki tematyczne oraz wodne czy zachwycające place zabaw i niesamowite akwarium S.E.A. Warte odwiedzenia są również przepiękne plaże Palawan Island czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Sentosa to zdecydowanie wyspa zabawy.

W Singapurze koniecznie odwiedzić trzeba również najlepsze na świecie ZOO, które oferuje niesamowite wrażenia. Można tu zobaczyć lwy, tygrysy, niedźwiedzie, krokodyle, wolno biegające małpy, ptaki, gady i wiele, wiele więcej. Dodatkowo znajduje się tu też Park Ptaków, Nocne Safari i River Safari.

Kiedy odwiedzić Singapur?

Singapur znajduje się bardzo blisko równika, zaledwie około 140 km od niego. Takie umiejscowienie na kuli ziemskiej gwarantuje stabilną, ciepłą pogodę. W praktyce w Singapurze prawie zawsze jest około 30 stopni. Jest to jeden z 11 krajów na świecie, w którym nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury.

Singapur zdecydowanie zachwyca. Można tu spędzić niesamowite, niezapomniane, ekskluzywne wakacje. Tradycja idealnie przeplata się tu z nowoczesnością, a wielość atrakcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

A może macie ochotę na rajskie Malediwy https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/malediwy ?

Więcej informacji i rezerwacja podróży: 22 392 60 16/17, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autor artykułu:

Inspiracje wakacyjne: www.carter.eu

INSTAGRAM
YOUTUBE

 

Singapur Marina Bay
Singapur panorama miasta
Singapur
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu