Jesteś przejazdem w stolicy i chciałbyś pozwiedzać jej nietypowe miejsca? A może mieszkasz w Warszawie od lat, ale przez nadmiar pracy i obowiązków nie udało Ci się jeszcze dokładnie poznać jej niepowtarzalnego klimatu? Bez względu na to, czy jesteś jej mieszkańcem, czy przejezdnym turystą, warto dowiedzieć się, jakie są najciekawsze miejsca w Warszawie. Być może po ich poznaniu zmienisz opinię o stolicy, która, powiedzmy sobie szczerze, do najlepszych nie należy. Pamiętaj, że oprócz tej zwykłej, zakorkowanej, nudnej Warszawy jest jeszcze ta druga, klimatyczna, urokliwa, nietuzinkowa Warszawa nieznana.

 

Warszawski Żoliborz

Żoliborz jest jedną z najbardziej urokliwych dzielnic stolicy. Spacer po Żoliborzu będzie zatem niezwykłą atrakcją dla osób, które chcą poczuć prawdziwy klimat Warszawy. Miłośnicy zacisznych uliczek i miejskiej zieleni powinny skierować swoje kroku w stronę Żoliborza Dziennikarskiego. Tym, na których ogromne wrażenie robią XVIII-wieczne dworki szlacheckie, z pewnością spodoba się na Żoliborzu Oficerskim. Lustrzany charakter ulic i klimat jak z bajki – to oferuje Żoliborz Urzędniczy.

 

Nowy Fort – dla miłośników kameralnej sztuki

Funkcjonujące od 2012 roku Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego to ulubione miejsce żoliboskiej bohemy. Jeśli interesują Cię wszelkiego rodzaju wydarzenia i imprezy kulturalne, takie jak koncerty, spektakle, pokazy filmowe czy spotkania autorskie, z pewnością poczujesz się tam bardzo komfortowo.

 

Osiedle Domków Fińskich

Wiele osób w tym momencie zapewne zastanawia się, w jaki sposób w Warszawie powstało osiedle domków fińskich. Otóż, historia Osiedla Jazdów sięga końców II Wojny Światowej, kiedy to Finlandia musiała oddać w ręce ZSRR 20 parterowych domków jednorodzinnych, które pochodziły z reparacji wojennych. Związek Radziecki natomiast postanowił, że domki należeć będą do Warszawy. Ich żywotność przewidywano na około 5 lat. Tymczasem Osiedle Jazdów stoi do dziś i jest wyjątkowo urokliwym zakątkiem w warszawskim Śródmieściu.

 

Dla miłośników literatury – Główna Księgarnia Naukowa im. B. Prusa

Osoby, które cieszą się już na sam widok książek, powinny bezsprzecznie udać się do "Prusa". Kamienica, w której mieści się księgarnia, jest tym samym miejscem, w którym rozgrywała się akcja powieści "Lalka". Księgarnia działa nieprzerwanie od roku 1952, a obecnie oferuje ponad 70 tysięcy pozycji. Dodatkowo Księgarnia "Prusa" jestem miejscem, w którym odbywają się, między innymi, imprezy związane z literaturą czy liczne spotkania autorskie. "Prusa" i przylegającą do niego kawiarnie w stylu retro można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 20.00 i w soboty od 10.00 do 15.00.

 

Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytety Warszawskiego

Chyba każdy lubi przechadzać się wśród ciszy, spokoju i pięknej, bujnej roślinności, prawda? No ale przecież ogrodów jest mnóstwo, dlaczego więc miłośnicy Warszawy nieznanej tak bardzo polecają właśnie ten przy BUW? Cała atrakcja tego miejsca polega na tym, że ogrody założono na... dachu Biblioteki. Co więcej, ogrody na dachu BUW zaliczane są do jednych z największych tego typu ogrodów w całej Europie. Największe wrażenie robią oczywiście na przełomie wiosny i lata, gdy cała roślinność jest w pełnym rozkwicie. Z górnej części ogrodów podziwiać można piękną panoramę Warszawy. Zobaczyć stamtąd można Stadion Narodowy, most Świętokrzyski czy Pałac Kultury, a jeśli spojrzysz pod nogi, zobaczysz przez oszklony dach krzątających się pracowników Biblioteki i pilnie uczących się studentów.

 

Więcej: 

http://tripybiznesekipy.pl/magazyn/warszawa-nieznana-nietypowe-miejsca-ktore-warto-zobaczyc/

http://tripybiznesekipy.pl/polska/pomysly-spedzenie-wolnego-czasu-warszawie-zabrac-bliska-osobe/

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu