Majówka to świetna okazja, by odpocząć i złapać chwilę wytchnienia. Wśród najpopularniejszych miejsc (niezmiennie) znajduje się Sopot. I to w sumie jasne, bo jest jednym z najpiękniejszych nadmorskich kurortów w Polsce, tak chętnie odwiedzanym przez turystów z całej Europy. Mnóstwo atrakcji, malownicze plaże, wspaniałe jedzenie. Jak majówka 2021 nad morzem to tylko w Sopocie! 

 

Co zobaczyć w jeden weekend?

Odpowiednio zaplanowany wyjazd pozwoli zobaczyć najciekawsze miejsca, skorzystać z najlepszych atrakcji i odwiedzić mniej znane punkty miasta. Czy jest to możliwe w jeden weekend? Jak najbardziej. Od czego zacząć? 

 

Zabytki

To może od początku, czyli Monte Cassino- najsłynniejszy bulwar Sopotu- pełen restauracji, sklepików z pamiątkami i lokalnym rękodziełem. Warto wybrać się na spacer, poczuć historię miasta i jego tradycje. Ulica prowadzi do urokliwego Rynku Głównego. W centrum Sopotu znajduje się także kościół św. Jerzego, który zachwyca architekturą i dopracowanym wnętrzem- istna perełka dla fanów architektury.

Zakład Balneologiczny to oficjalny (i chroniony) zabytek Sopotu. Oprócz tradycyjnej i pięknej zabudowy, rzeźb, witraży i zdobień znajdziemy tam więcej- choć już nie dla zmysłów, a dla ciała. Mowa o zabiegach uzdrowiskowych, jak kąpiele solankowe, krioterapia, czy kinezyterapia. 

Trzeba też wspomnieć o Operze Leśnej- miejscu festiwali muzycznych i wielu wydarzeń na skalę krajową. Zachęca nie tylko historią i znaczeniem, ale też wielkością i akustyką. Bo poczuć to na własnej skórze- bezcenne. 

 

Nadmorskie atrakcje

Dobrze, jeśli morze, to także i molo- a sopockie jest najdłuższe nad morzem Bałtyckim. Kiedy wybrać się na spacer? Najlepiej wieczorem, w czasie zachodu słońca. To nie tylko wspaniały widok, ale i niesamowita, magiczna atmosfera. Jeżeli chcemy uniknąć tłumów, to warto wybrać się na wschód słońca- wart nawet najwcześniejszej pobudki. A z molo warto zahaczyć o przystań rybacką, pełną kolorowych łodzi, okolicznych sklepików i straganów ze świeżymi rybami. 

Co jasne, latarnia morska to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do nadmorskiego miasta. Ta w Sopocie otwarta jest dla zwiedzających, i nie ma co ukrywać- cieszy się dużą popularnością. 

Oczywiście, nie można zapomnieć o plaży. Może majówka nad morzem nie stworzy warunków do opalania i wygrzewania się w słońcu, ale to idealna okazja na piknik czy po prostu odpoczynek i wyciszenie wśród szumu fal. Szczególnie, że plaże w maju nie są jeszcze tak zatłoczone.  

Dla całej rodziny

Przy Monte Cassino znajduje się Krzywy Domek- miejsce, które przyciąga tłumy turystów. Nazwa doskonale oddaje charakter atrakcji i jest dokładnie tym, czego można się spodziewać. Warto wspomnieć, że jest to najczęściej fotografowany obiekt w Sopocie.

Trójmiejski Park Krajobrazowy to gratka dla miłośników przyrody, najmłodszych odkrywców i wszystkich, którzy poszukują wytchnienia w otoczeniu niezwykłej roślinności. Przy odrobinie szczęścia można spotkać rzadkie gatunki ptaków i dzikie zwierzęta.

A może "Zwierzaki nad potokiem"? To interaktywne mini ZOO znajduje się w Żukczynie, zaraz obok Sopotu. I naprawdę warto się tam wybrać, jeśli kochamy zwierzęta, szczególnie te urocze i puszyste- można je bowiem karmić i głaskać. Alpaki, króliki czy świnki wietnamskie, wszystkie są oswojone i wyjątkowo towarzyskie.     

Dzień pełen wrażeń warto zakończyć tak, jak na doskonałą nadmorską majówkę przystało- wybierając hotel przy morzu- Sopot oferuje naprawdę wiele. No właśnie...

 

Kilka słów o noclegu

Hotel w Sopocie nad morzem jest naprawdę kuszącą propozycją...dla wszystkich. Warto mieć na uwadze, że to popularna opcja, szczególnie jeżeli chodzi o dłuższy weekend czy właśnie majówkę. Pobyt warto więc zarezerwować z wyprzedzeniem (im wcześniej, tym lepiej), zapewniając sobie spokój i wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku.

O czym jeszcze pamiętać?

Warto zwrócić uwagę na standard i wyposażenie pokoi, które mają tak duże znaczenie podczas wypoczynku. Najlepsze rozwiązanie to oczywiście opcje kompleksowe z dodatkowymi udogodnieniami na terenie obiektu- restauracja czy centrum odnowy biologicznej to miłe (a może nawet niezbędne?) dodatki. Bo nie ma nic lepszego, niż zasłużony relaks po dniu pełnym zwiedzania lub...odpoczynku. Tak właśnie powinien wyglądać urlop, prawda? 

Majówka 2021 nad morzem to doskonały sposób na "weekend" pełen wrażeń lub błogiego relaksu dla samotników, par i rodzin. Wśród wielu niepowtarzalnych atrakcji znajduje się wiele różnych możliwości, które zadowolą każdego- bez wyjątku. Dodając do tego doskonały hotel przy morzu, Sopot bez trudu wygrywa z wieloma nadmorskim miejscowościami, nie tylko w Polsce, ale i Europie.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu