Kuchnia gastronomiczna to podstawa wyposażenia restauracji. Bez niej przygotowywanie pysznych dan byłoby niemożliwe. Kuchenki gastronomiczne znacznie różnią się jednak od tych klasycznych. Jak więc wybrać więc odpowiednią? 

Dobrze wyposażona kuchnia to serce każdej restauracji. Dlatego też warto uzupełnić ją w urządzenia, które sprawią, że gotowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze. Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów jest kuchnia gastronomiczna. To właśnie ona stanowi główny sprzęt do przygotowywania pysznych potraw w różnej postaci. Kuchnia jest sprzętem bardzo uniwersalnym. Można przygotowywać na niej rozmaite rzeczy, od zup, przez dania smażone, aż po wszelkie desery. Wybór kuchni gastronomicznych jest obecnie naprawdę bardzo duży. Modele różnią się między sobą wieloma parametrami. Sprawdźmy więc, co należy wziąć pod uwagę, by wybrać najlepsze urządzenie. 

 

Kuchnia gastronomiczna — jaka powinna być? 

Zanim dowiemy się, gdzie kupić kuchnię oraz jaki model najlepiej wybrać, powinniśmy sprawdzić, czym tak naprawdę charakteryzuje się dobry sprzęt. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że w profesjonalnej kuchni sprawdzą się jedynie fachowe urządzenia. Kompletnie nie nadają się do niej klasyczne, czteropalnikowe kuchenki. Nie zdadzą one bowiem egzaminu przy intensywnej eksploatacji. Interesować nas powinna jedynie solidna kuchnia gastronomiczna, wykonana z myślą o profesjonalnym użytku. 

Kuchnia gastronomiczna powinna być dopasowana do potrzeb danego lokalu. Przede wszystkim jednak musi zapewniać nam niezawodne działanie. Co więcej, dobrze, jeśli będziemy mogli z łatwością utrzymać ją w czystości. Dlatego też najlepiej w gastronomii sprawdzają się kuchnie ze stali nierdzewnej. Są odporne na wszelkie uszkodzenia i bardzo prosto usuwa się z nich zabrudzenia. 

 

Gdzie kupić kuchnię gastronomiczną? 

Wiemy już, że wybór profesjonalnych kuchni jest duży. Jednak gdzie ich właściwie szukać? Z pewnością nikogo nie zdziwi, że najlepszym miejscem do tego jest internet. W sieci znajdziemy bowiem ogromne zróżnicowanie wśród rozmaitych modeli. Dzięki temu bez problemu wybierzemy urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. 

Kuchnia gastronomiczna to wysoce zaawansowany sprzęt. Dlatego też najlepiej będzie kupić ją w sklepie branżowym. Zagwarantuje nam to, że urządzenie reprezentują najlepszą jakość, a co najważniejsze, że jest przeznaczone do zastosowania profesjonalnego. 

W sklepie gastroprodukt.pl/kuchnie-gastronomiczne znajdziemy duży wybór wśród kuchni gastronomicznych. Jego asortyment pełen jest specjalistycznych produktów przeznaczonych do lokali gastronomicznych. Jest to więc zdecydowanie dobre miejsce na zakup wyposażenia. Szczególnie jeśli zależy nam na jakości i świetnej obsłudze klienta. 

 

Kuchnia gastronomiczna — jaki rodzaj wybrać?

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów kuchni gastronomicznych. Różnią się one między sobą sposobem użytkowania, funkcjonalnością, czy parametrami fizycznymi. Najczęściej urządzenia tego typu dzieli się na podstawie rodzaju zasilania. Do wyboru mamy kuchnie elektryczne lub gazowe. Pozostaje więc pytanie, która kuchnia gastronomiczna będzie lepsza? Każda z nich ma swoje wady i zalety. W tej branży bez wątpienia to urządzenia gazowe wybierane są najczęściej. Ma to związek przede wszystkim ze sposobem przygotowywania dań. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ''żywy'' ogień jest czasem nie do zastąpienia. Takie kuchnie potrzebują jednak dostępu do gazu oraz właściwej wentylacji i instalacji.

Kuchnia gastronomiczna elektryczna zapewnia bardzo łatwą obsługę. Działa od razu po podłączeniu do prądu. Atutem jest tu także możliwość bardzo szybkiego przyrządzenia potraw, a także bezpieczeństwo użytkowania i łatwość czyszczenia. Dla wielu osób wadą będzie jednak dość wysoki koszt eksploatacji. 

Modele kuchni gastronomicznych różnią się między sobą także zakresem działania. Same palniki to jedno, jednak niektóre urządzenia oferują znacznie więcej. Warto zadbać, by zaplecze kuchenne było jak najlepiej wyposażone. Szczególnie że możemy zapewnić to, kupując jeden produkt. Na rynku dostępne są bowiem kuchnie z piekarnikiem, a także z dodatkowymi płytami grzewczymi. 

 

Co wziąć pod uwagę wybierając kuchnię gastronomiczną? 

Kupując kuchnię do restauracji, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Urządzenie powinno być oczywiście solidne, bezpieczne i funkcjonalne. Nie możemy jednak zapomnieć także o innych ważnych kwestiach. Kuchnia gastronomiczna musi być też bowiem przystosowana do indywidualnych potrzeb. Przed zakupem koniecznie sprawdźmy na przykład, jaką ilością miejsca dysponujemy. Dzięki temu wybierzemy optymalny rozmiar urządzenia. Zastanówmy się również nad tym, ile właściwie palników potrzebujemy. Jak wiele dań przygotowujemy jednocześnie?

W niektórych przypadkach ważną sprawą będzie też design. To szczególnie istotne, jeśli w restauracji kuchnia jest otwarta lub częściowo widoczna dla gości. To wszystko pozwoli nam postawić na sprzęt, dzięki któremu nasza praca stanie się po prostu bardziej skuteczna i komfortowa.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu