Zabiegi SPA przeprowadzane przez doświadczonego profesjonalistę to gwarancja głębokiego relaksu i odpoczynku. Aby spełniły one swe zadanie, warto się do nich odpowiednio przygotować. Wybierasz się pierwszy raz do SPA i nie wiesz, co zrobić przed zabiegami? W artykule znajdziesz skuteczne porady.

  1. Nie jedz i nie pij alkoholu
  2. Poinformuj specjalistę o przeciwwskazaniach do zabiegu
  3. Zrelaksuj się i odpocznij

 

Nie jedz i nie pij alkoholu

Profesjonalne SPA w hotelu, takie jak https://www.zamek-gniew.pl/spa/zabiegi-spa oferuje rozmaite zabiegi na twarz czy ciało. Dostępne są masaże całego ciała, pleców, nóg, głowy, a także twarzy. Bez względu na rodzaj przeprowadzanego zabiegu, istnieją pewne ustalone zasady, które dotyczą wszystkich z nich. Przede wszystkim więc należy przybyć przynajmniej 15 minut przed zabiegiem. Jest to czas niezbędny na przygotowanie się, wypełnienie odpowiedniego kwestionariusza oraz przebranie się.

Minimum na godzinę przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu ani obfitych posiłków. Przed zabiegiem warto również pamiętać o tak prozaicznej, ale ważnej czynności jak skorzystanie z toalety. Uczucie pełnego pęcherza z pewnością nie pozwoli ci się dogłębnie zrelaksować w czasie masażu i zamiast o odpoczynku będziesz myślała tylko o chęci skorzystania z toalety.

 

Poinformuj specjalistę o przeciwwskazaniach do zabiegu

Bardzo istotny jest fakt poinformowania osoby przeprowadzającej zabieg o ewentualnych dolegliwościach, a także przeciwwskazaniach zdrowotnych do masażu. Zdarza się bowiem, że nie wszystkie masaże czy inne zabiegi są odpowiednie w wybranych schorzeniach. W takiej sytuacji specjalista dobierze odpowiedni zabieg do potrzeb i możliwości danej osoby.

Należy też pamiętać o tym, aby przed zabiegami nie opalać się ani nie korzystać z solarium. Ewentualne poparzenia wpływają bowiem bardzo negatywnie na skórę, a co się z tym wiąże, na komfort w czasie zabiegu.

W przypadku zabiegu obejmującego peeling ciała, nie należy się depilować na dobę przed zabiegiem. Ponadto nie musisz zabierać niczego dodatkowego ze sobą. W SPA dostaniesz bowiem szlafrok, ręcznik, czepek, bieliznę i jednorazowe kapcie.

 

Zrelaksuj się i odpocznij

Dobrze przeprowadzony zabieg w SPA skutecznie cię zrelaksuje i odpręży. Dlatego nie obawiaj się, jeśli to twoja pierwsza wizyta. Zastosuj się do kilku przedstawionych wskazówek i udaj się z uśmiechem na wybrany zabieg.

Pamiętaj, aby w czasie zabiegu wyciszyć telefon. Ostry, świdrujący dźwięk telefonu przeszkodzi ci w relaksowaniu się, a profesjonaliście w skupieniu.

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu