Lato to pora roku, która wyczekiwana jest przez wielu sportowców. Nie ma czemu się dziwić – piękna, słoneczna pogoda, większa ilość czasu wolnego oraz duże nakłady motywacji sprawiają, że sezon ten jest idealny na podjęcie się nowych aktywności fizycznych. Zakres możliwych sportów, na które można się zdecydować, jest naprawdę szeroki, dlatego wybór ten sprowadza się głównie do indywidualnych potrzeb (a także preferencji).

Oprócz oczywistych opcji, takich jak jogging, jazda na rowerze czy nordic walking, można zdecydować się na dyscypliny o mniej rekreacyjnym charakterze, które kierunkują w stronę wyspecjalizowanego treningu. Jakie są zatem najciekawsze propozycje i w jakiego rodzaju sprzęt warto się wyposażyć?

 

Sprzęt do biegania – więcej niż buty!

Biegać jest w stanie niemal każdy – wystarczy wyznaczyć sobie przystępną ścieżkę oraz odszukać odpowiednie tempo, które pozwala pobudzić organizm do wysiłku fizycznego. Chociaż próg podjęcia się joggingu jest bardzo niski, to warto zwrócić uwagę na to, że wyposażenie do biegania to więcej niż jedynie wygodne buty.

Chociaż dobre obuwie to podstawa, warto pomyśleć nad resztą sportowego stroju. Wygodna bielizna i odzież termoaktywna z pewnością okaże się bardzo pomocna, aby zapobiec nadmiernemu poceniu, zapewniając dobrą wentylację skóry i regulując temperaturę ciała. Przydatne bywają także dodatkowe akcesoria, takie jak bidony, dzięki którym nawadnianie się podczas treningu nie stanowi już problemu!

 

Alternatywy dla biegania – jaki mamy wybór?

Jeśli zwykły jogging nie wydaje się dostatecznie interesującą formą ćwiczeń, można postawić na jedną z licznych alternatyw. W asortymencie Asport dostępne są różne sprzęty, które pozwolą urozmaicić tego typu trening.

Rolki, rowery, wyspecjalizowane hulajnogi. Wiele osób decyduje się na nordic walking lub inwestuje w inne, mniej standardowe pojazdy, udając się do okolicznych parków i lasów w celu przetestowania nowego sprzętu. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego warto eksperymentować!

 

Trening outdoor – czy jest to dobry pomysł?

W poszukiwaniu interesujących alternatyw dla siłowni wiele osób decyduje się na trening na świeżym powietrzu. Poszczególne akcesoria można wziąć z sobą – lekkie ciężarki, hula-hoop, taśmy TRX. Rzecz jasna, niektóre urządzenia udostępniane są przez same miasta, dlatego z odpowiednim planowaniem, można zorganizować sobie zbalansowany i efektywny trening, który pozwoli na szybki, zrównoważony rozwój fizyczny. Inwestycja w tego typu ćwiczenia wcale nie musi być duża – wystarczy podstawowe wyposażenie!

Artykuł powstał we współpracy z Asport.pl

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu