newsletter visiton obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Miasto Ostróda

Ostróda nazywana jest perłą Mazur Zachodnich. Położone nad Jeziorem Drwęckim, nad rzeką Drwęcą, na szlaku Kanału Elbląskiego miasto zachwyca urokiem wód i otaczających je lasów. Ostróda jest ważnym węzłem szlaków wodnych – można stąd dopłynąć aż do Bałtyku i to dwoma drogami (rzeką Drwęcą lub Kanałem Elbląskim). Główne atrakcje miasteczka położone są w pobliżu bulwaru nad Jeziorem Drwęckim.

Wzdłuż nabrzeża prowadzi piękna promenada z molo – idealne miejsce na spacer. Po drodze można zatrzymać się przy fontannie, która szczególne wrażenie robi po zmroku dzięki wyjątkowym efektom świetlnym i dźwiękowym. Nad jeziorem znajduje się także amfiteatr, gdzie odbywają się różnego rodzaju imprezy oraz Park Collisa z atrakcjami dla dzieci.

W Ostródzie zachował się zamek krzyżacki z XIV w., dawna siedziba komtura. W ostródzkim zamku w 1807 roku podczas jednej ze swoich kampanii wojennych przez dwa miesiące swoją rezydencję miał sam Napoleon Bonaparte. Obecnie w jego pomieszczeniach funkcjonuje muzeum, biblioteka oraz centrum kultury.

W Ostródzie można także zobaczyć gotycki kościół Św. Dominika Savio, neogotycki kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z XIX w. oraz kościół ewangelicko-metodystyczny z 1907 r. W tym ostatnim można wejść na wieżę, z której rozciąga się piękny widok na okolicę. W Ostródzie zachowała się także tzw. Wieża Bismarcka zbudowana w 1902 roku jako pierwsza tego typu budowla w Prusach Wschodnich (obecnie zamknięta dla zwiedzających). Z Ostródy można udać się w ok. 2,5-godzinny rejs statkami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej do Starych Jabłonek lub Miłomłyna.

Na Jeziorze Drwęckim działa także wyciąg nart wodnych o długości 800 m – atrakcja w sam raz dla amatorów sportów ekstremalnych.

 Przeglądaj noclegi w tej okolicy

Lokalizacja

14-100, Ostróda, Poland

Opinie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu