newsletter visiton obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Mniejsze atrakcje wokół Elbląga

Suchacz

W Suchaczu stoi pomnik upamiętniający jeden z największych sukcesów militarnych Polski odniesionych na wodzie. To na wodach Zalewu Wiślanego w czasie bitwy morskiej 15 września 1463 r. flota elbląsko-gdańska zadała druzgocącą klęskę statkom krzyżackim. Głaz upamiętniający to zwycięstwo stanął w Suchaczu w 1961 roku. Pomnik stoi na placu tuż przy drodze wojewódzkiej nr 503.

Raczki Elbląskie

W Raczkach Elbląskich znajduje się najniżej położony punkt w Polsce -1.8 m n.p.m. Istnieją jednak, jeszcze nieoficjalne, dane, że we wsi Marzęcino, również na terenie Żuław Wiślanych, depresja jest jeszcze większa i wynosi -2 m n.p.m.

Tolkmicko

Tolkmicko to klimatyczne rybackie miasteczko. Obecnie funkcjonuje tu największy port Zalewu Wiślanego. Zobaczymy tu gotycki kościół pw. Świętego Jakuba z XIV wieku (ul. Kościelna 2) oraz jeden z najciekawszych architektonicznie zabytkowych dworców kolejowych w regionie (ul. Morska 4). Został on zbudowany w konstrukcji muru pruskiego. Służył pasażerom kursującej od końca XIX wieku Kolei Nadzalewowej (obecnie nieczynna), która słynęła z zapierających dech w piersiach widoków na Zalew Wiślany i Wysoczyznę Elbląska. W Tolkmicku zachowało się tu także wiele zabytkowych domów liczących ponad 100 lat. Na południe od miasta na terenie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej znajduje się staropruskie grodzisko „Wały Tolkmita”.

 Przeglądaj noclegi w tej okolicy

Lokalizacja

82-300, Elbląg, Poland

Opinie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu