Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Miasto
Kontakt ul. Złota 7
57-250 Złoty Stok

tel.: 74 817 55 08
tel.: 74 817 55 74
fax.: 74 817 61 20
e-mail: biuro@kopalniazlota.pl

Opis

Kopalnia Złota w Złotym Stoku to jedna z piękniejszych atrakcji w Polsce!

Określenie „dolnośląskie Eldorado” nie ma w sobie odrobiny przesady .

Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Złota powstała w 1996 roku. Z labiryntu 320km udostępniono do zwiedzania dwie niezwykle ciekawe sztolnie::Sztolnię „Gertruda”, „Sztolnię Czarną Górną” z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem (8m wysokości), „Sztolnię Czarną Dolną”, z której wyjeżdża się Pomarańczowym Tramwajem.

Bajkowy świat stworzony pod ziemią (gnom, szalony alchemik oraz postać górnika) i nietuzinkowy sposób oprowadzania wprowadzają turystów w zachwyt i zadowolenie .

Kolejną atrakcją jest Średniowieczna Osada Górnicza ,która jest jedyną taką atrakcją w Europie. Jest to replika średniowiecznej osady górniczej wyposażonej w urządzenia skonstruowane w skali 1:1 na podstawie rycin oraz opisów Georgiusa Agricoli. Udało się, w ten sposób, stworzyć niezmiernie ciekawą ścieżkę edukacyjną dla dzieci i dorosłych.

Kopalnia Złota oferuje również dodatkowe atrakcje: zwiedzanie Muzeum Minerałów i Izby Pamięci, pływanie łodzią podziemnym korytarzem, płukanie złota, wybijanie złotej monety, ścianka wspinaczkowa, paintball, diamentowe pole ,przejażdżka repliką czołgu Leonarda da Vinci, średniowieczny plac zabaw.

Co roku czekają na turystów nowe atrakcje.

Kopalnia Złota i Średniowieczna Osada Górnicza to gwarancja dobrej zabawy przez cały rok.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Złoty Stok, Dolnośląskie
Złota 7, 57-250 Złoty Stok
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu