Atrakcje Olsztynka

Miasto
Kontakt 11-015 Olsztynek

Opis

Atrakcje Olsztynka położonego w województwie warmińsko-mazurskim.

Multimedialne Muzeum obozu jenieckiego Stalag IB i historii Olsztynka

W olsztyneckim muzeum zobaczymy ekspozycję upamiętniającą ofiary drugiego co do wielkości w Prusach Wschodnich obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein, funkcjonującego w pobliskim Królikowie w latach 1939-1945. Placówka prezentuje także historię I wojny światowej i jej skutki w regionie ze szczególnym uwzględnieniem mauzoleum Hindenburga Tannenberg-Denkmal. Jedna z wystaw poświęcona jest dziejom Olsztynka oraz walorom turystycznym najbliższej okolicy. W 2016 roku Muzeum obozu jenieckiego Stalag IB i historii Olsztynka zostało uznane przez czytelników serwisu kulturaonline.pl za najlepsze multimedialne muzeum w Polsce.

ul. Ratusz 1, Olsztynek, www.muzeum.olsztynek.pl, tel. 89 519 54 90, wstęp bezpłatny, godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 08:00-16:00, w sezonie również w weekendy

Huta Szkła Artystycznego w Olsztynku

W Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku można zobaczyć, jak wyrabia się prawdziwe szklane cudeńka. Huta prowadzi zajęcia teoretyczne oraz pokazy ręcznej produkcji ozdób szklanych, które robią nie lada wrażenie. Wykonuje się tu szkło użytkowe, szkło dekoracyjne, upominki na zamówienie. Hutę oraz galerię można zwiedzać codziennie od godz. 09:00 do 14:30, od poniedziałku do soboty włącznie.
ul. Mrongowiusza 38, www.huta-olsztynek.pl, tel. 504 154 259

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Olsztynek, Warmińsko-Mazurskie
Olsztynek 1, 11-015 Olsztynek
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu