Stadnina Koni w Galinach

Miasto
Kontakt Galiny 110
11-200 Bartoszyce

tel.: 89 761 21 67
kom.: 508 399 177
e-mail: galiny@palac-galiny.pl

Opis

Za datę powstania Stadniny Koni Galiny oficjalnie uznaje się rok 1998. Wtedy to zakupiono pierwsze konie do hodowli.

Rzeczywiście historia galińskiej stadniny zaczyna się jednak 3 lata wcześniej, w 1995 kiedy to pochodzący z XVI wieku zabytkowy pałac, wraz z parkiem i przyległym folwarkiem trafił w ręce nowych właścicieli. Kiedy rozpoczynano prace remontowe, stadniny nie było jeszcze w planach. Na szczęście zmieniono koncepcję i większą część zabytkowej, folwarcznej zabudowy właściciele postanowili zaadaptować na stadninę właśnie. Tak się zaczęło...

Na początku stado podstawowe składało się z 12 klaczy- matek, zakupionych w SK Nowielice i jednego ogiera. Ta liczba koni pozwoliła na rozpoczęcie hodowli. Obecnie w stadninie znajduje się około 70 koni w różnych grupach wiekowych, które należą do ras: trakeńska, holsztyńska, westwalska i polski koń szlachetnej półkrwi.

Pochodzące z Galin konie znakomicie sprawdzają się w championatach i zawodach na parkurach polskich i światowych. Zajmują czołowe miejsca w championatach źrebiąt i konkursach skoków. Sami również jesteśmy organizatorami wielu cyklicznych imprez sportowych. W maju przeprowadzamy Zawody Okręgowe w skokach przez przeszkody. Latem zazwyczaj odbywają się Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w skokach przez przeszkody koni 4,5 i 6 – letnich. Organizujemy też Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w Zaprzęgach Parokonnych i Jednokonnych. Sezon jesienny w naszej stadninie zamyka tradycyjnie już Bieg św. Huberta.

W galińskiej stadninie oprócz działalności hodowlanej i sportowej, prowadzona jest także szkółka jeździecka. W stajniach mamy konie odpowiednie dla początkujących i dla zaawansowanych jeźdzców. Pod okiem instruktora można doskonalić swoje umiejętności jeździeckie przez cały rok - latem na placu maneżowym, zimą w krytej ujeżdżalni. Doświadczonym jeźdźcom proponujemy jazdy w terenie - pora roku nie ma tu większego znaczenia. Na najmłodszych czekają kucyki szetlandzkie i bryczki - organizowana w Galinach nauka powożenia bryczką cieszy się wśród dzieci dużą popularnością.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Galiny, Warmińsko-Mazurskie
Galiny 110, 11-200 Bartoszyce
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu