Szlak Nordic Walking - Szlak "Dankowskie Skarby"

Miasto
Kontakt Danków
66-510 Danków

Opis

Trasa szlaku w części pokrywa się ze szlakiem „Starego Kapitana”, lecz jest dłuższa i stanowi alternatywę dla bardziej wytrwałych piechurów.

Naszą wędrówkę rozpoczynamy w centrum wsi przy rozwidleniu po lewej stronie drogi wojewódzkiej 156 od Strzelec – do Barlinka (0,0 km).

Kierujemy się na południe poboczem drogi asfaltowej do końca zabudowań Dankowa (0,2 km). Docieramy do lasu, mijając po prawej stronie wschodnie brzegi jeziora Kinołęka (21 ha., dł. 900 m, szer. 290 m). Po kolejnych 500 metrach dochodzimy do rozwidlenia z drogą brukową (0,7 km), gdzie prowadzi szlak „Starego Kapitana”. My, idąc nadal prosto drogą asfaltową, wkraczamy na teren BarlineckoGorzowskiego Parku Krajobrazowego wytyczonego na obszarze Puszczy Gorzowskiej. Przy rozwidleniu z leśną drogą (1,9 km) skręcamy w prawo, maszerując wśród otaczającej nas bujnej roślinności parku. Na 3,2 kilometrze naszej wędrówki docieramy do skrzyżowania dróg leśnych, gdzie skręcamy w prawo. Po kolejnych 400 metrach docieramy do skrzyżowania z drogą brukową (3,7 km), którą wiedzie szlak „Starego Kapitana”. Dalej prosto wraz z oznakowaniami dochodzimy do miejsca odpoczynku (4,3 km) i „tajemnych kamieni”, w pobliżu których znajduje się użytek ekologiczny „Dankowskie Bagna”. Maszerujemy zgodnie ze znakami do małego parkingu przy jez. Kinołęka położonego przy drodze 156 (Strzelce – Danków). Tam mamy możliwość udania się na wzniesienie zwane dawniej Górą Wałową (5,3 km, opis trasa nr 17).

Z Górą Wałową wiąże się piękna legenda, od której nasz szlak nosi nazwę.

Wracamy na nasz szlak i chodnikiem przy drodze wojewódzkiej nr 156 (5,3 km), skręcając w prawo, udajemy się do centrum wsi, mijając po drodze przydrożny bar „Dwie Kozy” (5,4 km), gdzie oprócz smacznych domowych posiłków możemy zrelaksować się aktywnie, grając w minigolfa. Maszerujemy dalej, by po 400 metrach (5,8 km, mijając po lewej przystanek PKS) skręcić w prawo i dotrzeć do końca naszej wędrówki ( 6,0 km).

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Danków, Lubuskie
Danków, 66-510 Danków
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu