Szlak Nordic Walking - Szlak "Huberta"

Miasto
Kontakt Długie
67-312 Długie

Opis

Szlak rozpoczyna się w miejscowości Długie, na parkingu przy kaplicy (0,0 km) należącej do Stowarzyszenia im. Brata Krystyna.

Z utwardzanej, szerokiej drogi (ul. Kurowska) skręcamy za boiskami w prawo (0,3 km) w leśną ścieżkę, która po 700 metrach skręca w prawo (1,0 km). Oznakowanie doprowadza nas do niewielkiego jeziorka (1,2 km) i prowadzi wzdłuż jego wschodnich brzegów, a dalej wokół rezerwatu przyrody „Mszar Przygiełkowy - Długie im. Huberta Jurczyszyna” (w niektórych miejscach droga nastręcza niewielkie trudności), aby na powrót doprowadzić nas do rozwidlenia przy jeziorku (3,3 km).

Po powrocie do miejsca, gdzie rozpoczęliśmy spacer (rozwidlenie przed jeziorkiem 3,3 km), skręcamy w prawo, napotykamy drogę, którą wracamy do parkingu przy kaplicy Ośrodka Kolonijnego (4,5 km).

Trasy tych szlaków przebiegają w Obszarze Chronionego Krajobrazu „Puszcza Drawska”, w Obszarze Specjalnej Ochrony Ptaków „Lasy Puszczy nad Drawą” i Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk „Uroczyska Puszczy Drawskiej”.

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Długie, Lubuskie
Długie, 67-312 Długie
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu