Szlak Rowerowy (Górki Noteckie - Przyłęsko)

Miasto
Kontakt Górki Noteckie
66-542 Górki Noteckie

Opis

Trasa: Górki Noteckie - Przyłęg - Przyłęsko

Wycieczkę rozpoczynamy na stacji kolejowej PKP (0,0 km), gdzie warto zapoznać się z tablicą poświęconą historii Pruskiej Kolei Wschodniej i atrakcją okolic wsi. Sprzed stacji kierujemy się na wschód do drogi asfaltowej - w prawo (0,3 km), przez tory kolejowe możemy dojechać do Górek Noteckich.

Oznakowania naszego szlaku kierują się w lewo na północ. Wyjeżdżając z Górek, znajdujemy się w Obszarze Chronionego Krajobrazu „Puszcza Barlinecka” i odtąd aż do końca trasy będziemy podróżować po jego terenie. Asfaltową drogą mijamy po prawo stawy hodowlane (1,5 km), jedziemy przez las, krzyżujemy kierunek jazdy z przebiegiem rowerowego szlaku żółtego (3,1 km) prowadzącego z Międzymościa. Po kolejnych 600 metrach pokonujemy mostek na rzece Polce (3,7 km) i niebawem docieramy do centrum wsi Przyłęg (5,9 km).

W Przyłęgu strudzony turysta znajdzie nocleg w gospodarstwie agroturystycznym. Nasz szlak prowadzi dalej w lewo, bardzo ruchliwą drogą krajową nr 22. Po 700 metrach skręcamy z tej drogi w prawo (6,6 km) w kierunku Wilanowa. Jeśli zdecydowalibyśmy się jechać 1200 metrów dalej prosto, drogą nr 22, to dotrzemy do zabudowań dawnej osady robotników leśnych we wsi Wełmin. Obecnie możemy w tej miejscowości liczyć na nocleg i posiłek tradycyjnej kuchni polskiej w Zajeździe „Wika”. Za oznakowaniem niebieskiego szlaku rowerowego, kierujemy się jednak na północ drogą asfaltową o małym natężeniu ruchu. Napotykamy dochodzące z lewej oznakowania żółtego szlaku rowerowego ( 9,8 km) i czerwonego szlaku pieszego z Santoczna (11,1 km) i wspólnie z nimi docieramy do miejsca odpoczynku przy północnym skraju rezerwatu przyrody „Rzeka Przyłężek” (11,3 km, opis szlak nr 3). Na najbliższym rozwidleniu dróg szlak pieszy czerwony skręca w prawo w kierunku Brzozy. My za oznakowaniem szlaku rowerowego żółtego i niebieskiego kierujemy się lewo do skrzyżowania (13,0 km) z drogą Wilanów – Santoczno (brukowana, rowerowy szlak czerwony). Tu szlak żółty skręca w prawo do Wilanowa. My, kierując się na wprost utwardzaną drogą wśród niezwykle malowniczego lasu bukowego i sosnowego, dojedziemy do zabudowań dawnej leśniczówki (15,1 km), a obecnie Ośrodka Wypoczynkowego „Leśniczówka Przyłęsko”. To jedno z najbardziej niezwykłych miejsc noclegowych regionu. Wysoki standard pokoi, kort tenisowy, basen, oznakowane ścieżki spacerowe to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca.

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Górki Noteckie, Lubuskie
Górki Noteckie, 66-542 Górki Noteckie
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu