Szlak Rowerowy (Stare Kurowo - Długie)

Miasto
Kontakt Stare Kurowo
66-540 Stare Kurowo

Opis

Trasa: Stare Kurowo – Kawki – jezioro Dołgie – Długie

Turystyczną eskapadę rozpoczynamy sprzed stacji PKP w Starym Kurowie (0,0), skąd kierujemy się na północ do centrum wsi (0,2 km). Zanim to jednak zrobimy, warto zapoznać się z historią Pruskiej Kolei Wschodniej i wsi opisaną na tablicach przed dworcem.

Basen kąpielowy oraz pobliskie jezioro Płociczno i Ciszewo umożliwiają aktywne formy wypoczynku. Przejeżdżamy przez drogę nr 156 (0,2 km) i kierujemy się na północ (wraz z rowerowym szlakiem niebieskim) gruntową drogą utwardzaną, docieramy do rozwidlenia dróg (1,0 km), gdzie skręcamy w prawo (niebieski w lewo do Rokitna). Po kolejnych 700 m napotykamy pierwsze zabudowania śródleśnej osady Kawki. Tu, korzystając z pieszego szlaku czerwonego, możemy wspiąć się na wzgórze morenowe porośnięte lasem sosnowym Kawcze Góry (129 m n.p.m.) - najwyższe wzniesienie w regionie.

Jadąc szlakiem żółtym, w Kawkach kierujemy się w lewo (1,7 km) i drogą poprzez sosnowy las wśród licznych wąwozów, jedziemy do południowego krańca jeziora Dołgie (Długie, 5,1 km).

Wędrując wzdłuż zachodniego brzegu, jedziemy do zbiegu leśnych dróg (6,0 km, napotykamy oznakowanie rowerowego szlaku czerwonego) na południowym krańcu wsi Długie. Skręcamy w prawo i jedziemy dalej do jej centrum (6,7 km).

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Stare Kurowo, Lubuskie
Stare Kurowo, 66-540 Stare Kurowo
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu