Ośrodek Narciarski Czorsztyn Ski - oferta letnia

Miasto
Kontakt ul. Kamieniarska 30 a
34-440 Kluszkowce

tel.: 18 26 50 222
e-mail: bok@czorsztynski.com

Opis

Ośrodek Czorsztyn-ski to nie tylko stacja narciarska, ale atrakcje przez cały rok.

Czorsztyn-ski leży pomiędzy Gorcami a Pieninami, w miejscowości Kluszkowce nad Jeziorem Czorsztyńskim. Jest to miejsce, które ze względu na ukształtowanie powierzchni, specyficzny mikroklimat i niezwykle atrakcyjną turystycznie okolicę stwarza wyborne warunki do wypoczynku i rekreacji. Cały kompleks położony jest na zboczach powulkanicznej góry Wdżar (767 m n.p.m.), z której rozpościerają się przepiękne widoki na Parki Narodowe: Pieniński, Tatrzański, Gorczański, Babiogórski.

Na szczycie góry znajduje się anomalia magnetyczna wynikająca z budowy geologicznej Wdżaru (jedno z dwóch takich miejsc w Europie gdzie kompas ,,traci głowę” i zmienia swoją pozycje 180°. Nieczynny już kamieniołom jest teraz wspaniałym miejscem do uprawiania wspinaczki skałkowej i podziwiania unikalnej budowy geologicznej góry Wdżar. Dzięki ścieżce edukacyjnej można poczuć się jak w wysokich górach, a przy tym przyswoić wiedzę dotyczącą okolicznych terenów i geologii. Dla osób, które szybko chciałby się znaleźć na szczycie pozostaje do dyspozycji wyciąg krzesełkowy. Z góry Wdżar można również rozpocząć wędrówkę niebieskim szlakiem na Lubań w Gorcach lub Trzy Korony w Pieninach.

Jedna z największych atrakcji w naszym ośrodku jest zakręcona zjeżdżalnia typu Alpine Coaster -zjazd kolejką z prędkością ok. 40 km/godz. o długości trasy to 900 m, średnie nachylenie zjazdu wynosi 12% pozostaje na długo w pamięci. Jest to idealna rozrywka dla całej rodziny.

Aby urozmaicić ofertę letnią w Kluszkowcach powstał JOY RIDE BIKE PARK, który oferuje możliwość sprawdzenia swoich sił na trasach do jazdy grawitacyjnej na rowerze. Przy Bike Parku funkcjonuje również wypożyczalnia rowerów i ochraniaczy oraz szkoła extremalnej jazdy na rowerze. Miłośnicy dwóch kółek mogą również zmierzyć się w trakcie corocznego Festiwalu Joy Ride Bike Fest - kiedy to w jednym miejscu, w jednym czasie spotyka się około 1500 reprezentantów różnych odmian kolarstwa.

Całości dopełnia Hotel*** Pod Wulkanem, który w cichej okolicy gwarantuje spokojny wypoczynek wraz ze strefą relaksu oraz restauracje - Bacówka na górze Wdżar i Gospoda pod Wulkanem.

W sezonie wakacyjnym (lipiec, sierpień) funkcjonuje przystań Jeziorem Czorsztyńskim, z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz punktem gastronomii i atrakcjami dla dzieci.

ATRAKCJE:

  • tor saneczkowy;
  • ścieżka edukacyjna - "Wąwóz Papieski";
  • Joy Ride Bike Park;
  • wyciąg krzesełkowy na górę Wdżar;
  • plaża nad Jeziorem Czorsztyńskim z wypożyczalnią sprzętu;
  • hotel Pod Wulkanem wraz ze strefą relaksu;
  • gastronomia

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kluszkowce, Małopolskie
Kamieniarska 30 a, 34-440 Kluszkowce
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu