Ośrodek Narciarski Czorsztyn Ski - oferta zimowa

Miasto
Kontakt ul. Kamieniarska 30 a
34-440 Kluszkowce

tel.: 18 26 50 222
e-mail: bok@czorsztynski.com

Opis

Ośrodek narciarski Czorsztyn-ski jest położony na stokach góry Wdżar - nazywanej przez miejscowych wygasłym wulkanem - w małopolskiej miejscowości Kluszkowce.

Największym atutem kompleksu jest to, iż położony jest z dala od zgiełku miasta, a ze szczytu roztaczają się piękne widoki na Jezioro Czorsztyńskie, Tatry, Pieniny i Gorce.

Do ON Czorsztyn-ski należy 8 wyciągów (w tym dwie koleje linowe) oraz 9 różnorodnych tras (od tras dla początkujących po trasy czerwone), serwisu i wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz szkółki z licencją SITN PZN. Ofertę uzupełniają 3 regionalne karczmy, hotel *** "Pod Wulkanem" wraz ze SPA, bezpłatny parking.

J est to miejsce idealne dla całych rodzin, ponieważ mimo kameralności ośrodka każdy znajdzie stok odpowiadający jego umiejętnościom. W pobliżu znajduję się również dużo niebagatelnych atrakcturystycznych ji turystycznych takich jak: zamki w Niedzicy i Czorsztynie, drewniany kościółek w Dębnie czy miejscowość uzdrowiskowa Szczawnica.

Ośrodek współpracuje z siecią innych wyciągów pod wspólna kartą Tatry-ski, dzięki czemu można na jednym karnecie korzystać z 9 różnych kompleksów.

Góra Wdżar sama w sobie jest również bardzo ciekawym miejscem - jest zbudowana z andezytu, skały magmowej, która wydostała się na powierzchnię ziemi poprzez inkruzję. W tym miejscu w XX w były kamieniołomy, które teraz przecinają górę wielkimi rysami. Kamieniołomy są teraz wykorzystywane do celów rekreacyjnych - znajduje się tam ścieżka edukacyjna oraz stanowiska do wspinaczki skałkowej. Ścieżka edukacyjna - "Wąwóz papieski rozpoczyna się ołtarzem, gdzie 1979 r Karol Wojtyła odprawiał Mszę Święta, a kończy się na szczycie przy anomaliach magnetycznych - miejscu gdzie kompas szaleje i zamiast północy wskazuje południe.

 

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kluszkowce, Małopolskie
Kamieniarska 30 a, 34-440 Kluszkowce
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu