Sand Valley Golf Resort

Miasto
Kontakt ul. Sand Valley 23
14-400 Pasłęk

tel.: 55 248 24 00
e-mail: info@sandvalley.pl

Opis

Sand Valley to mistrzowskie pole golfowe, które rozciąga się na ponad 80 hektarach malowniczego polskiego krajobrazu.

Sklasyfikowane przez Golf World w TOP 100 jako jedno z najlepszych pól golfowych w Europie, w latach 2013-2014 stało się domem dla turnieju Lotos Polish Open (Pro Golf Tour). Nasz resort to 18-dołkowe pole golfowe par 72, 6-cio dołkowe pole akademii par 3, zadaszony driving range i duży treningowy obszar putting green.

Pole zostało zaprojektowane przez duet Tilander-Ristola, którzy nadali temu miejscu niezwykle linksowy charakter z szerokimi fairway’ami, rozległymi waste bunkrami oraz wymagającymi greenami, które są fundamentalnym elementem niezapomnianej rundy golfa na Sand Valley  – tutaj każdy dołek ma osobną historię do opowiedzenia. Przyjdź, zagraj i opowiedz swoją.

Na Gości czeka 18 dołków:

 • Dołek 1 - uważajcie na out-of-bounds po prawej. Gdziekolwiek na fairwayu jest dobrze, ale gra do środka zapewni wam najlepszy widok na green. 
 • Dołek 2 - celujcie pomiędzy sosnami a waste bunkrem po prawej stronie. Ci, którzy mają długie strzały mogą ściąć zakręt, aby mieć lepszy kąt wyjścia na greena. Po lewej pojawią się bunkry przy greenie.
 • Dołek 3 - celujcie we flagę i licz na szczęście. Jeżeli flaga znajduje się w przedniej części wzniesienia, nie chcecie wykonać zbyt długiego uderzenia. I nie zapomnijcie wziąć poprawki na wiatr.
 • Dołek 4 - idealny drive jest po lewej od dwóch bunkrów na środku fairwaya. Da on wam dobry widok na greena i lepszy kąt przy drugim uderzeniu, niezależnie od tego czy zamierzacie iść lewą stroną, czy dojść do greena w dwóch uderzeniach. Green jest bardzo płaski, więc wbicie na niego piłki jest preferowanym zagraniem.
 • Dołek 5 - z tee nie będziecie mieli pełnego widoku na green. Celujcie na lewo od bunkra widocznego z tee. Gdy drive znosi na prawo, piłka może wpaść w jeden w bunkrów wchodzących w zbocze. Uderzenia chip and run sprawdzają się najlepiej na tym pofałdowanym greenie.
 • Dołek 6 - trzymajcie się prawej strony fairwaya, gdyż umożliwi wam to krótsze drugie uderzenie i najlepszy kąt podejścia do greena. Nie róbcie długich uderzeń, ponieważ piłki, które przelecą za greena zawsze lądują w rzece.
 • Dołek 7 - to jak zagramy z tee zależy od naszych ambicji, ponieważ im bardziej w prawo uderzymy, tym krótsze będzie drugie uderzenie. Granie w lewo da nam lepszy kąt podejścia do greena, ale jednocześnie uderzenie będzie musiało być dużo dłuższe z tej strony.
 • Dołek 8 - wylądowanie gdziekolwiek na szerokim fairway będzie dobrym zagraniem, ale jego prawa strona daje nam lepszy kąt i drobną przewagę w odległości przy drugim uderzeniu. Ci, którzy zamierzają dostać się do greena w dwóch uderzeniach, powinni celować 20 metrów na lewo od bunkra w kształcie litery A, widocznego po prawej stronie fairwaya.
 • Dołek 9 - na tym fairway’u piłki będą się staczać z prawej na lewą stronę, więc celujcie prosto na dużą sosnę. Green spoczywa na płaskim wzgórzu po drugiej stronie kanionu, więc nie da się podjechać melexem. Upewnijcie się, że macie ze sobą odpowiednie kije i grajcie na lewą stronę greena tylko jeżeli koniecznie musicie mieć birdie.
 • Dołek 10 - nie uderzajcie zbyt mocno na lewo, ani na prawo, ani za daleko. I weźcie poprawkę na wiatr.
 • Dołek 11 - granie na prawo od bunkra na fairway’u jest optymalną strategią, chociaż jest to bardziej ryzykowne od grania na lewo.
 • Dołek 12 - zagrajcie woodem w prawą stronę fairwaya. W zależności od rezultatu możecie zagrać krótkim ironem na wysoko umiejscowiony fairway po lewej albo średnim ironem w stronę dwóch świerków widocznych w przerwie w waste bunkrze. Należy celować na lewo od flagi, mniej więcej w stronę kamienia.
 • Dołek 13 - zacznijcie swój drive 20 metrów na prawo od greena, a fairway powinien skierować waszą piłkę bliżej greena. Ponownie, uderzenie chip and run może być najlepszym sposobem na to, by nie wypaść z greena, który jest mocno nachylony w lewą stronę.
 • Dołek 14 - celujcie między dwa bunkry i postaraj się znaleźć przed dołkiem. Wykorzystajcie zielone kontury dołka, kiedy jest po lewej.
 • Dołek 15 - uderzajcie na prawo od drugiego bunkra na fairway’s. Następnie obierzcie linie uderzenia, z którą będzie wam wygodnie, ale postaraj się nie wyjść zbyt daleko na prawo, ponieważ w przeciwnym wypadku następne uderzenie będziecie wykonywać w ciemno. Na prawo od greena jest dość miejsca, więc nie ma sensu ryzykować wylądowania piłki w rzece.
 • Dołek 16 - celujcie na flagę od 10 dołka, aby uniknąć wody po lewej. Po prawej stronie jest więcej miejsca, niż mogłoby się zdawać. W okolicy greena zostawcie wedga w torbie.
 • Dołek 17 - zacznijcie długim ironem albo woodem i celujcie na prawo od flagi. Wszystkie piłki lądujące bezpośrednio za bunkrem znosi mocno z prawej na lewą.
 • Dołek 18 - grajcie lewą stroną fairway’a, ponieważ po prawej stronie znosi on wszystkie piłki w kierunku przeszkód po prawej. Green jest długi i stromy, więc dobrze zaplanowana odległość jest kluczową kwestią.

Udogodnienia

Informacje dodatkowe

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Pasłęk, Warmińsko-Mazurskie
Sand Valley 23, 14-400 Pasłęk
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu