Gdański Ogród Zoologiczny

Miasto
Kontakt ul. Karwieńska 3
80-328 Gdańsk

tel.: 58 552 00 41-42
fax.: 58 552 17 51
e-mail: zoo@zoo.gda.pl

Opis

Gdański Ogród Zoologiczny został założony w 1954 roku i zajmuje powierzchnię 125 ha.

Położony jest w sercu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w Dolinie Leśnego Młyna. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek lub leniwe spacery, dla dzieci, dorosłych i seniorów. Gdański ogród jest czynny codziennie, przez cały rok, także we wszystkie dni świąteczne, wolne od pracy i handlu. Dzięki całorocznym pawilonom (lwiarni, żyrafiarni, pawilonie ptaków i gadów, małpiarniom) oraz wyjątkowym walorom krajobrazowym jest wart odwiedzenia o każdej porze roku.

W oliwskim ZOO żyje ponad 1000 zwierząt reprezentujących blisko 200 gatunków pochodzących ze wszystkich kontynentów, ssaki, gady, płazy i ptaki. Gdański ogród jako jedyny w Polsce ma zaszczyt być domem dla orangutanów oraz najliczniejszej rodziny pingwinów tońców.

Oliwskie ZOO jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), dzięki czemu może uczestniczyć w kilkunastu Europejskich Programach Hodowlanych (EEP) dla ginących gatunków. W ramach EEP posiadamy w naszej kolekcji tak cenne okazy zwierząt, jak wilki grzywiaste, kondory wielkie, pingwiny tońce, czy też hipopotamy karłowate. Od stycznia 2007 r. ogród jest członkiem Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA).

Nadrzędną rolą gdańskiego ZOO jest ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem, a także działania na rzecz zachowania ich naturalnych środowisk. Bierzemy udział w programach reintrodukcji, czyli przywrócenia do natury zwierząt, m.in.: osłów somalijskich, fok szarych, rysiów europejskich i oryksów szablorogich.

Poza wspaniałymi zwierzętami i pięknymi ekspozycjami, w ZOO czekają na gości także inne atrakcje – pokazy karmienia zwierząt, lekcje i warsztaty edukacyjne, wydarzenia i kampanie, Małe ZOO, park linowy, kolejka Retro, wypożyczalnia wózków dla najmłodszych oraz punkty gastronomiczne.

Zapraszamy i do ZOObaczenia!

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Gdańsk, Pomorskie
Karwieńska 3, 80-328 Gdańsk
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu