Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Miasto
Kontakt Kadzidłowo
12-220 Ruciane Nida

tel.: 87 425 73 65

Opis

Nie tylko dzieci, ale i dorosłych oczarowuje świat fauny w Parku Dzikich Zwierząt im. Benedykta Dybowskiego w Kadzidłowie.

Na około 100 ha powierzchni zobaczymy mnóstwo rodzimych gatunków: rysie, żubry, bobry, osły, sarny, daniele, dziki, wilki, koniki polskie, żubry oraz wiele odmian ptaków.

Park nosi imię Benedykta Dybowskiego, zesłańca na Syberię, który przyczynił się do poznania przyrody tej części świata. Stąd wśród zwierząt żyjących w Kadzidłowie zobaczymy także gatunki typowo syberyjskie i dalekowschodnie.  Zwierzęta dostępne są dosłownie na wyciągnięcie ręki, ponieważ zwiedzanie odbywa się w formie safari, spaceru wśród zwierząt z przewodnikiem.

Na miejscu można kupić specjalną karmę i za jej pomocą zjednywać sobie przyjaźń braci mniejszych. Taka forma kontaktu z przyrodą to radość i tych małych i tych większych odwiedzających. Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie został założony przez dr. Andrzeja Krzywińskiego, który jest także autorem metody przywracania zwierząt ich naturalnemu środowisku życia.

Metoda „born to be free” polega na tym, iż w środku lasu, w specjalnych wolierach umieszcza się dorosłe osobniki. Młode rodzą się w ciszy lasu. Woliera jest tak skonstruowana, że od pierwszych dni życia małe mogą wychodzić na zewnątrz przez niewielkie przejścia, przez które nie mogą wydostać się ich rodzice. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwierzęce dzieci od narodzin przystosowują się do życia na wolności.

Ceny biletów w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie: normalny 18 zł, ulgowy (3-16 lat) 9 zł.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Ruciane-Nida, Warmińsko-Mazurskie
Kadzidłowo , 12-220 Ruciane Nida
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu