Gabinet Figur Woskowych

Miasto
Kontakt ul. Boh. Warszawy 19
72-500 Międzyzdroje

tel.: 91 328 25 70
e-mail: kinomanja@vp.pl

Opis

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach - największego obiektu tego typu z Polsce działającego przez cały rok.

Pamiętajcie państwo o zabraniu aparatów fotograficznych, aby cieszyć się fantastycznymi pamiątkami, gdyż robienie zdjęć jest bezpłatne.

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach istnieje od 1998 roku. Naszą działalność rozpoczęliśmy od 13-stu figur polskich aktorów - Katarzyna Figura, Cezary Pazura, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Jerzy Radziwiłowicz, Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz, "Kargul i Pawlak", Daniel Olbrychski, Lech Wałęsa, Jan Paweł II oraz marszałek Józef Piłsudski, niektóre z tych postaci osobiście brały udział w tworzeniu swoich figur woskowych.

Twórcami tych postaci byli polscy artyści, a stroje i elementy dekoracji powstały w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jednocześnie gościła u nas wystawa strojów i scenografii z filmu "Ogniem i mieczem".

Pamiątką po tej wystawie jest oryginalna armata, która brała udział w zdjęciach do tegoż to filmu. Sukcesywnie nasza wystawa z każdym rokiem zmienia się i powiększa, obecnie możemy prezentować państwu 110 postaci naturalnej wielkości m.in aktorów, piosenkarzy, polityków, malarzy, postaci z księgi rekordów Guinnessa, a ku uciesze naszych najmłodszych zwiedzających sceny z bajek i baśni.

Godziny otwarcia:

  • Lipiec – sierpień: 10:00 – 20:00
  • Maj, czerwiec, wrzesień: 10:00 – 18:00
  • Październik – kwiecień: 10:00 – 16:00

Cennik biletów:

  • Bilet normalny – 20 zł
  • Bilet ulgowy – 15 zł
  • Bilet grupowy normalny – 14 zł (grupa zorganizowana z przewodnikiem)
  • Bilet grupowy ulgowy dla dzieci – 12 zł (grupa zorganizowana z przewodnikiem)
Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Międzyzdroje, Zachodniopomorskie
Boh. Warszawy 19, 72-500 Międzyzdroje
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu