Dolina Skrzatów

Miasto
Kontakt Florentynów 12/14
95-045 Parzęczew

kom.: 796 725 796 (Skrzatolog)
kom.: 503 123 436 (Rezerwacje)

Opis

Dolina Skrzatów to kraina dziecięcych marzeń, słowiańskich baj, stworzona przez ludzi z pasją, o której opowiedzą i zarażą miłością do historii, natury tworzeni

Florentynów pod Parzęczewem to wieś położona 30 km na północny zachód od Łodzi. Malownicze miejsce otoczone lasami i polami pełnymi saren, dzików i jeleni.

W Ziemiance przy obrośniętej mchem palisadzie mieszka Skrzatolog, który do krainy Skrzatów (nie krasnoludków) wprowadza wyłącznie tych, którzy są w stanie oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć przygodę.

W Dolinie Skrzatów odnajdziesz dziesiątki figur, domów, skrzętnie ułożonych uliczek, mostków, drabinek, ożywianych opowieścią Skrzatologa i jego pochłoniętej pasją rodziny.

Opowieść o Skrzatach, to tradycja i filozofia słowiańskich plemion, wiedźm i wiedźminów.

To historia Skrzatologa odkrywana na nowo w starej osadzie, gdzie czas stanął, byś mógł odpocząć.”

To niezapomniana przygoda dla dorosłych i dzieci…

Organizujemy:

 • Imprezy okolicznościowe
 • Imprezy firmowe
 • Grupy zorganizowane
 • Wycieczki edukacyjne
 • Edukacja przyrodnicza i permakultura

Nasze zajęcia wplecione w baśń o skrzatach dotyczą wszystkich elementów przyrody oraz wzajemnych powiązań między nimi. Są one prowadzone przez animatorów, którzy włożyli wiele serca w stworzenie Doliny Skrzatów, poświęcając swój czas i wiedzę. To pasjonaci, dzięki którym to miejsce jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, a każde spotkanie z nimi daje mnóstwo energii. Ich celem jest:

 • zaciekawienie otaczającym światem i lepszym zrozumieniem miejsca w nim,
 • zaciekawienie historia jako sposób na poznanie siebie i przyszłości,
 • ukazanie miłości do przyrody jako źródła fascynacji, logiki i piękna.

Właśnie ta miłość, piękno natury i otaczającego nas świata, w Dolinie Skrzatów wyrażona jest poprzez permakulturę – niby drobna, lecz znacząca gałąź ekologii, złożona z trzech prostych zasad: troszczenia się o Ziemię, naszą zieloną planetę, o ludzi, jej mieszkańców, oraz dzielenia się nadmiarem, czy to jedzenia, czy miejsca spoczynku, czy innych niezbędnych do zżycia środków.

Skrzaty pokazują zwiedzającym sztukę wprowadzenia permakulturowego motta w życie codzienne i czerpania z tego korzyści i radości.

Zajęcia są organizowane w formie dynamicznej, żywej opowieści, opartej o scenografię z życia Skrzatów, do której wtrącane są zagadki, pytania. Opowieść uatrakcyjniona jest warsztatami tworzenia starosłowiańskich lal – motanek, nauką poprzez zabawę, oglądanie modeli i żywych eksponatów, a przystosowana do wieku i możliwości odbiorców, pozwala na szybkie i bezstresowe przyswojenie wiedzy.

Nasze uznane przez nauczycieli i dyrektorów doświadczenie, autorskie pomoce naukowe, pomagają zainteresować przekazywanymi treściami każdego: od lat 3 do 99+!

Wycieczki w krainę baśni

Dolina Skrzatów – Park Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji otwarta jest od początku maja do końca września. Wycieczki dla grup zorganizowanych (tylko po rezerwacji, wielkość grupy: 20 – 60 osób, a może i więcej...) odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-11:30, 12:00-14:00 (godziny mogą ulec przesunięciu). Wstęp dla grup – 18 zł/os. Grupy dzielone są na podstawie wielkości na min. 2-3, z których każda ma prowadzone zajęcia z animatorem (ok. 30 min.), po czym następuje wymiana.

Pojedynczych gości i rodziny zapraszamy w weekendy.

Wejścia do Doliny o pełnych godzinach (12:00, 13:00, 14:00, 15:00 i 16:00).

Wstęp dla rodziny do 5 os. – 40 zł, lub 18 zł/os.

Oprócz tego zaoferujemy ognisko, nad którym wisi ruszt, aby można było podgrzać sobie posiłek (jedzenie – kiełbaski, napoje, itp. – prosimy przywieźć we własnym zakresie). Korzystanie z ogniska nie wpływa na cenę.

Urodziny, Noclegi, Koncerty, Spotkania

Dolina Skrzatów przyciąga ciekawych ludzi, chcących przeżyć przygodę lub uświetnić sobie uroczystość tj. urodziny, spotkania z przyjaciółmi, rodzina, czy oryginalne oświadczyny.

W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa pakiet, w którym za cenę od 400 zł możecie z naszą pomocą przeżyć cudowne chwile w klimatycznym miejscu z ciekawymi ludźmi.

Atrakcje:

 • koncerty na zamówienie,
 • oryginale przygotowanie miejsca do poczęstunku,
 • ogniska z rusztem (prowiant we własnym zakresie),
 • profesjonalne skręcanie balonów (zwierzątka, kwiaty, przedmioty),
 • malowanie buziek,
 • opowieści o tradycjach słowiańskich wplecione w baje o skrzatach,
 • warsztaty motankowe lub zielarskie,
 • kolacja w domku na drzewie, lub ziemiance przy kominku,
 • nocleg w namiocie (własnym) lub w chatach Doliny (na drzewie lub w ziemiance).

Uwaga, wybór atrakcji wiąże się z charakterem imprezy i wpływa na cenę.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Parzęczew, Łódzkie
Florentynów 12/14, 95-045 Parzęczew
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu