Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3

Miasto
Kontakt ul. Lipowa 3
30-702 Kraków

tel.: 12 423 67 90
e-mail: centrum@lipowa3.pl
e-mail: galeria@lipowa3.pl
e-mail: rezerwacje@lipowa3.pl

Opis

CENTRUM SZKŁA I CERAMIKI LIPOWA 3 to jedyna w Krakowie placówka edukacyjno-kulturalna kompleksowo zajmująca się szkłem i ceramiką.

Placówka ta wchodzi w skład Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych i mieści się w poprzemysłowej części Krakowa, na Zabłociu, przy ul. Lipowej 3, naprzeciwko Fabryki „Emalia" Oskara Schindlera i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Centrum Szkła i Ceramiki zaprasza:

na POKAZY RĘCZNEGO FORMOWANIA SZKŁA

Pokazy odbywają się w zabytkowej hali produkcyjnej, wpisanej na listę Krakowskiego Szlaku Techniki. W trakcie pokazu hutnicy tworzą na oczach publiczności zarówno szkła użytkowe – wazony, kubki, patery, jak i dekoracyjne – kwiaty, figurki zwierząt, przyciski do papieru. Zwiedzający mają możliwość spróbowania swoich sił w zawodzie hutnika-szklarza poprzez samodzielne dmuchanie w hutniczą piszczel lub formowanie szkła na hutniczej „ławeczce”. Grupom zorganizowanym zapewniamy opiekę przewodnika, który przybliża gościom Centrum zasady projektowania szkła użytkowego i technologię ręcznego formowania.

na WYSTAWĘ „SZKŁO W KRAKOWIE. PRZEMYSŁ I SZTUKA”

Za pomocą oryginalnych eksponatów, archiwalnych dokumentów i multimedialnych rozwiązań na wystawie przedstawiono historię jednego z największych przedwojennych zakładów przemysłowych Krakowa - huty szkła, utworzonej przy ul. Lipowej 3 w 1931 roku. Zaprezentowano również kolekcje zabytkowych narzędzi szklarskich, XIX-wiecznego szkła historycznego oraz „szkła krakowskiego”, produkowanego w tym miejscu w latach 1969-1998. Można tu poszerzyć swoją wiedzę z zakresu chemii szklarskiej, technologii produkcji wyrobów szklanych czy też współczesnego zastosowania szkła.

do GALERII LIPOWA 3

W Galerii Lipowa 3 organizowane są wystawy czasowe prezentujące dorobek współczesnych artystów polskich tworzących w szkle i ceramice. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni eksponujemy szklane i ceramiczne rzeźby, obrazy, instalacje, dizajn.

W sklepie firmowym działającym tuż przy galerii zakupić można wyroby ze szkła, ręcznie wykonane w Centrum Szkła i Ceramiki przez artystów hutników. Współpracujemy także z kilkunastoma artystami z całej Polski, z których większość to absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i we Wrocławiu. Wszystkie wyroby są wyjątkowe i niepowtarzalne - idealne na prezent na każdą okazję.

W Galerii Lipowa 3 można również skorzystać z usługi grawerowania na szkle. Wykonujemy napisy, ornamenty, rysunki - także według indywidualnych projektów. Usługę realizujemy zarówno na szkłach własnych, jak i na szkle dostarczonym przez klienta. 

na WARSZTATY PLASTYCZNE

Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 organizuje warsztaty zdobienia szkła za pomocą tradycyjnych i współczesnych technik artystycznych. Warsztaty skierowane są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dostosowane do wieku uczestników, zróżnicowane tematycznie i kreatywne, są świetną okazją do rozwinięcia artystycznego talentu, drzemiącego w każdym z nas J Zapraszamy grupy zorganizowane i klientów indywidualnych. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały plastyczne, opiekę animatora oraz świetną zabawę!

 

GODZINY OTWARCIA: pon - pt: 10:00 - 18:00, sob: 10:00 - 16:00

CENY BILETÓW:

Bilet normalny – 16 zł

Bilet ulgowy – 14 zł

Bilet grupowy normalny - 14 zł

Bilet grupowy ulgowy – 12 zł

Bilet rodzinny – 14 zł

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kraków, Małopolskie
Lipowa 3, 30-702 Kraków
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu