Żelazny Tygiel Waloński

Miasto
Kontakt ul. 1 Maja 66
58-580 Szklarska Poręba

kom.: 726 541 852
e-mail: tygiel.val@gmail.com

Opis

To nie jest zwykły skansen, jakich w Polsce i na świecie wiele.

Statyczny, wymuskany, ze żwirowymi alejkami i martwymi eksponatami. W naszej Osadzie, opierając się na zapiskach dawnych kronikarzy i inżynierów górnictwa wiernie odtwarzamy urządzenia oraz narzędzia jakimi przed wiekami posługiwali się tajemniczy WALONOWIE.

Cel jaki postawiliśmy sobie jest jasny! TYGIEL ma żyć i funkcjonować jakby czas zatrzymał  się w miejscu! Wszystkie urządzenia są pieczołowicie odtwarzane tak, aby każdy zwiedzający mógł sam przekonać się, jak wielkimi inżynierami byli Ci, którzy odważnie eksploatowali bogactwa Sudetów.

Nasza Osada jest żywa, gwarna i prawdziwa. Tutaj nic nie robimy na pokaz! Urządzenia wykonujemy  metodami sprzed wieków, używając tych samych materiałów i narzędzi co nasi przodkowie. Urządzenia, których wykonanie konsultujemy z kustoszem Muzeum Karkonoskiego (dr Przemysławem Wiaterem), nie są obiektami  muzealnymi, także pozwalamy ich dotykać i używać, aby nasi Goście mogli poczuć się prawdziwymi Walonami. 

Jednocześnie w ofercie znajdują się niesamowite warsztaty, gdzie pod okiem specjalistów z dziedzin takich jak kowalstwo, hutnictwo czy ceramika, można spróbować swoich sił w dawnych rzemiosłach.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Szklarska Poręba, Dolnośląskie
1 Maja 66, 58-580 Szklarska Poręba
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu