Gród Słowiański Sławutowo

Miasto
Kontakt Sławutowo 1
84-122 Sławutowo

kom.: 604 148 233
kom.: 608 762 030

Opis

Niedaleko Trójmiasta i kurortów wypoczynkowych w miejscowości Sławutowo, która leży na obrzeżach Puszczy Darżlubskiej jest miejsce szczególne „Osada Sławutowo"

Jest to rekonstrukcja Osady Średniowiecznej z przełomu IX-X w. Przekraczając jej bramy przenosimy się w świat naszych praojców. Miejsce to pokaże Wam jak dawniej rozwinięte było rzemiosło. Poznasz garncarza, tkaczkę, piekarza, kowala, czy zielarza, w towarzystwie których zwiedzisz 8 chat, zobaczysz jak żyli i pracowali nasi przodkowie. „Osada Sławutowo” pełni funkcję kulturową, edukacyjną jak i turystyczną. Jedną z form popularyzacji tego miejsca są zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, jak również dorosłych. 

Organizujemy dla Was żywe lekcje historii tj. warsztaty rzemieślnicze (garncarstwo, tkactwo, pieczenie podpłomyków, zdobnictwo w skórze, filcowanie), a także pokazy kuchni średniowiecznej. Kultywujemy dawne tradycje i obrzędy, aby w jak najbardziej namacalny sposób przybliżyć życie z przed 1000 lat. Zapraszamy Państwa również do organizacji oryginalnych imprez firmowych, pikników, biesiad, eventów i konferencji.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Sławutowo, Pomorskie
Sławutowo 1, 84-122 Sławutowo
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu